Udostępnij
2024-01-25

Asekuracja dynamiczna z GRIGRI

Niektórzy uważają, że asekuracja dynamiczna z GRIGRI jest trudna. Ale to asekurujący nie przyrząd odgrywa główną rolę w asekuracji dynamicznej.

picto danger de mortOSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Klucz do dynamicznej asekuracji: należy zrobić krok lub mały skok do przodu, gdy wspinacz odpada. Podkreślamy również, że asekuracja dynamiczna nie polega na utrzymywaniu stałego luzu 3-4 m luzu od stronie wspinacza: to nie zmniejsza to siły upadku. Dodatkowo jeśli wspinacz nie wyszedł wystarczającą wysoko, może uderzyć o ziemię.

W każdym przypadku podczas asekuracji należy zachować ostrożność i czujność, aby można było przewidzieć ewentualne upadki. Należy pamiętać, że tam, gdzie jest ryzyko upadku na ziemię lub uderzenia w półkę, nie należy stosować asekuracji dynamicznej.

Opanowanie dynamicznej asekuracji wymaga praktyki. Najlepiej zacząć ćwiczenia od lotów wystarczająco wysoko nad ziemią (na przykład gdy wspinacz zbliża się do końca wyciągu).

Asekuracja dynamiczna GRIGRI 1

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.