Eventy partnerskie

Od wielu lat jesteśmy partnerem , sponsorem czy też w inny sposób udzielamy wsparcia w szeregu różnych wydarzeń – od zawodów wspinaczkowych, wysokościowych, przez biegi górskie, do festiwalów filmowych.

dni lawinowe 2024
DNI LAWINOWO SKITUROWE

Ideą „Dni” jest szerzenie świadomej i bezpiecznej górskiej turystyki zimowej, zdobywanie wiedzy i właściwe używanie niezbędnego sprzętu. Szkolenie skierowane tak do początkujących turystów jak i rozwijających swe dotychczasowe górskie pasje, oraz do zaawansowanych, związanych z górami i sportem. Dla turystów pieszych, narciarzy skiturowych oraz freeride’owych. Marka Petzl jest Sponsorem Głównym wydarzenia oraz animatorem wysokogórskiego toru przeszkód.

Czas: kwiecień
Miejsce: Dolina Pięciu Stawów Polskich, Tatry.
mas 2023
MAS - MEMORIAŁ ANDRZEJA SKWIRCZYŃSKIEGO

Towarzyskie zawody wspinaczkowych organizowane przez Klub Wysokogórski Kraków. Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego na stałe wpisany w kalendarz najważniejszych imprez środowiska wspinaczkowego. Marka Petzl ma status Głównego Sponsora Memoriału.

Czas: maj
Miejsce: Dolina Kobylańska
dfbg
DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL BIEGÓW GÓRSKICH

Największy w Polsce festiwal biegów górskich: DFBG – zawody odbywające się na 7-iu trasach biegowych w górach: od 10 km do 240 km. Marka Petzl jest Sponsorem Festiwalu.

Czas: lipiec
Miejsce: Lądek Zdrój
coleman 2023
COLEMAN FAMILY CAMP

Niesamowita rodzinna przygoda – 56dni żywego outdooru ze szkoleniami, warsztatami, wymianą doświadczeń, spotkaniami z ludźmi gór! Inspiracja i zabawa pod namiotami na campingu w przepięknej Dolinie Będkowskiej, w otoczeniu monumentalnych wapiennych skał Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Petzl jest partnerem technologicznym i merytorycznym warsztatów wspinaczkowych, a także wspiera event organizacyjnie.

Czas: lipiec
Miejsce: Dolina Będkowska
zawody rat gorskie 2023
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W RATOWNICTWIE GÓRSKIM

Zawody organizowane przez  Grupę Sudecką  GOPR.  Uczestnikamisą ratownicy z Grup regionalnych GOPR, ratownicy z służb zagranicznych orazspoza służb ratownictwa górskiego. Konkurencje obejmują umiejętności ratownika górskiego: techniki zjazdowe,autoratownictwo, ewakuację i transport poszkodowanego oraz technikiwspinaczkowe. Startujący muszą wykazać się szybkością, wytrzymałością, dobrymiumiejętnościami obsługi sprzętu i zdolnością do działania pod presją czasu.Mamy dużą przyjemność wspierać te zawody.

Czas: wrzesień
Miejsce: Góry Stołowe
lemkowyna
ŁEMKOWYNA ULTRA TRAIL

Zawody o charakterze biegu górskiego po trasie wyznaczonej szlakiem turystycznym (Główny Szlak Beskidzki). Bieg górski przez dziką krainę Łemków w fantastycznej jesiennej scenerii i przez słynne już błotniste trasy. Zawody odbywają się na 5-iu trasach o długościach: od 30 do 150 km. Marka Petzl ma status Brązowego Sponsora Zawodów

Czas: październik / luty
Miejsce: Krosno - Komańcza - Beskid Niski
kfg 2023
KFG KRAKOWSKI FESTIWAL GÓRSKI

To jedna z największych tego typu imprez w Polsce i na świecie, goszcząca w Krakowie wielki alpinistyczny świat – czołówkę alpinistów polskich, światowych oraz miłośników gór. KFG to prestiżowy konkurs filmowy, targi sprzętu outdoorowego, prelekcje, warsztaty i zawody. Marka Petzl jest Złotym Sponsorem Festiwalu i sponsorem warsztatów sprzętowych, promujących bezpieczeństwo podczas górskich aktywności.

Czas: grudzień
Miejsce: Kraków