Udostępnij
2024-07-05

Normalny dźwięk wydawany przez NEOX podczas wybierania luzu

Prawdopodobnie słyszałeś dźwięk wydawany przez NEOX podczas szybkiego wybierania luzu. Ten klikający dźwięk jest normalny: jest spowodowany naprężeniem liny, przez co kółko ociera się o ograniczniki blokujące.

picto danger de mortOSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

NEOX 1 dzwiek

Podczas ciągnięcia za wolny/hamujący odcinka liny dla wybrania luzu, naprężenie liny powoduje ruch kółka w górę: jest to ten sam proces, który aktywuje blokowanie, gdy lina przesuwa się w przeciwnym kierunku. Gdy kółko porusza się w górę, obracając się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, ociera się o ograniczniki blokujące, powodując „kliknięcie” za każdym razem, gdy jeden ogranicznik ociera się o drugi. To normalne działanie jest nieodłącznym elementem systemu blokowania NEOX: nie powoduje nietypowego zużycia zaangażowanych części, a dźwięku nie można zmniejszyć

Szczegółowe objaśnienia:

ŁAGODNE WYBIERANIE LUZU

Lina biegnąca w kierunku przeciwnym do kierunku blokowania, słabo naprężona. Kółko nie przesuwa się w kierunku ograniczników blokujących i obraca się swobodnie.

kolko neox obrot zwykly

WYBIERANIE LUZU PRZY WIĘKSZYM NAPRĘŻENIU LINY:

Lina biegnąca w kierunku przeciwnym do kierunku blokowania, mocniej naprężona. Może się to zdarzyć w przypadku nagłego ruchu lub gdy wspinacz wisi na linie, na przykład, gdy chce się mu pomóc na wędce. Kółko porusza się w górę i ociera się o ograniczniki blokujące, wykonując serię „kliknięć”.

kolko neox wybieranie luzu 1

Jako przypomnienie działania kółka blokującego: podczas dawania luzu kółko obraca się swobodnie, nie przesuwając się w kierunku ograniczników blokujących. Gdy lina od strony hamującej/wolnej jest naprężona, koło porusza się w górę, obracając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara i blokuje ograniczniki. Uwaga: nagły ruch w celu wydania luzu może spowodować sytuację pośrednią, bez blokowania, ale z lekkim odgłosem ocierania się ograniczników o siebie.

kolko neox dawanie luzu 1

Wymieniony w artykule

D016AA01 NEOX LowRes

NEOX

Przyrząd asekuracyjny ze wspomaganym blokowaniem, do wspinaczki z prowadzeniem

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.