NEOX

Przyrząd asekuracyjny ze wspomaganym blokowaniem, do wspinaczki z prowadzeniem

Przyrządy asekuracyjne
Cena:
649 zł
Kod produktu:
D016AA00
Aby zamówić ten produkt zaloguj się
na konto biznesowe
Chcesz kupić jako osoba prywatna?

Będziesz wolał asekurować niż się wspinać! NEOX to przyrząd asekuracyjny ze wspomaganym blokowaniem, na sztuczną ściankę i w skały. Posiada zintegrowane kółko zapewniające niezwykle płynne przesuwanie się liny, by szybko dać luz wspinaczowi. Ergonomiczna rączką pozwala na komfortową kontrolę opuszczania. Można go używać na wszystkich linach pojedynczych o średnicy od 8,5 do 11 mm.

• Przyrząd asekuracyjny ze wspomaganym blokowaniem zoptymalizowany do wspinania z prowadzeniem:
– pozwala na asekurację z prowadzeniem i na wędkę.
– zoptymalizowany do wspinania z prowadzeniem dzięki zintegrowanemu kółku zapewniającemu niezwykle płynne przesuwanie się liny, by jeszcze łatwiej i szybciej dać luz wspinaczowi,
– komfortowa asekuracja dzięki wspomaganemu blokowaniu: podczas zatrzymywania odpadnięcia lub odpoczynku wspinacza, lina się napina, blokując kółko, następnie krzywka się obraca i zaciska linę, by ją zablokować.
• Łatwość używania:
– proste instalacja, dzięki wygrawerowanemu na przyrządzie schematowi użycia,
– obsługa identyczna jak w każdym przyrządzie asekuracyjnym Petzl, bazująca na prowadzeniu liny w przyrządzie i ciągłym trzymaniu wolnego (hamującego) odcinka liny,
– wspomagane hamowanie przez krzywkę zapewnia dużą tolerancje dla pozycji ręki hamującej, niezależnie od kąta między liną od strony wspinacza i od wolnego (hamującego) końca,
– kompatybilny z dynamicznymi linami pojedynczymi o średnicy 8,5 do 11 mm i zoptymalizowany dla lin o średnicy 8,9 mm do 10,5 mm.
• Kontrola opuszczania:
– ergonomiczna rączką zapewnia wygodny uchwyt i łatwość odblokowania liny,
– komfort opuszczania dzięki progresywnej kontroli przesuwania się lin o mniejszej średnicy i mniejszemu naciskowi na rączkę przy linach o większej średnicy.
• Ekologiczne projektowanie: wszystkie elementy plastikowe, w tym rączka, są wykonane z poliestru pochodzącego z recyklingu.

• Ciężar: 235 g
• Materiał: okładki z aluminium, krzywka, krzywka hamująca, kółko ze stali nierdzewnej, rączka z recyklingowanego poliamidu.
• Certyfikacja: CE EN 15151-1, UIAA.
• Gwarancja 3 lata.

D016AA00 – LIGHT GRAY
D016AA01 – ORANGE
D016AA02 – BLACK

Informacje techniczne