Jakub Radziejowski

Międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM/IFMGA, także instruktor wspinaczki sportowej. Wspina się od pierwszej połowy lat ‘90 i przez blisko ćwierć wieku zrobił kilkaset dróg wspinaczkowych w różnych masywach na całym świecie:
– na Alasce (m.in. pierwsze przejście non-stop Filara Cobry na Mt. Barrill),
– w Patagonii (m.in. pierwsze polskie wejście zach. ścianą Cerro Torre i jak dotąd jedyne polskie klasyczne wejście na Fitz Roy),
– w Karakorum (m.in. dziewiczy wierzchołek i nowe drogi),
– w Alpach latem i zimą (w tym północne ściany Grandes Jorasses, Les Droites i Piz Badile, klasyczne wspinaczki na drogach takich jak Bonatti-Ghiggo na Grand Capucin),
– w Dolomitach (m.in. przejścia klasyczne północnych ścian Tre Cime di Lavaredo i południowej ściany Marmolady).

Nade wszystko przedkłada zimowe wspinanie w Tatrach, gdzie ma na koncie wiele zimowych uklasycznień, kilka nowych dróg i wariantów oraz szereg rekordów czasowych. Blisko 40 razy przeszedł ściany Kotła i Kazalnicy – latem i zima (m.in. najszybsze przejścia zimowe Superparanoi, Wish You Were Here, Daga, Superścieku). Przez szereg lat prezes Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego z Warszawy oraz redaktor naczelny Biuletynu UKA („BUKA”). Wieloletni współpracownik największych mediów wspinaczkowo-górskich w Polsce (magazyn „Góry”, kwartalniki „Taternik” i „Tatry”, portal „wspinanie.pl”). Publikował też zagranicą (m.in. w „Up Magazine”, „Alpinist”, „Climb”, „American Alpine Journal”, „Desnivel”). Współtwórca i koordynator Grupy Młodzieżowej UKA, będącej pierwowzorem jej PZA-owskiej odpowiedniczki.
Ma za sobą kilkuletni epizod maratoński (poniżej tzw. „trójki”) i górskich biegów ultra, na czele z klasycznym dystansem (170km) Ultra Trail du Mont Blanc (2015), II miejscem 170 km biegu Transjura (2014) i szczęśliwymi, 13 miejscami w pierwszej edycji Biegu Ultra Granią Tatr (2013) oraz Allgau Marathon (2014) w Niemczech. Od 2 lat pracuje jako międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM/IFMGA, co postrzega jako swój największy sukces zawodowy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. Ponad 25 lat wspinania nauczyło go przede wszystkim codziennej radości z każdego kolejnego dnia spędzanego w górach. Ma szczęście do ludzi – wspina się z tymi, których lubi, ceni i z którymi się przyjaźni. Ojciec dwójki świetnych chłopaków. Przy okazji i mąż. Rocznik 1976.

Team Petzl PL

Petzl to nie tylko sprzęt, technika, innowacje… to przede wszystkim ludzie, którzy tego sprzętu używają.Mamy przyjemność współpracować ze znakomitymi sportowcami i doświadczonymi użytkownikami, którzy reprezentują różne dyscypliny.