Udostępnij
2024-02-26

Jak mierzone są parametry oświetlenia zgodnie z ANSI/PLATO FL1

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

ANSI/PLATO FL1

protokol ANSI 1

Jasność (lumeny)

Pomiar ten jest wykonywany między 30 a 120 sekundami po włączeniu latarki. Wskazuje maksymalną moc światła, gdy latarka czołowa zostanie włączona  pierwszy raz. Pomiar wykonywany jest  przy użyciu nowych baterii.

protokol ANSI 2

Zasięg światła (metry)

Jest to maksymalna odległość między latarką czołową a miejscem, w którym oświetlenie wynosi tylko 0,25 luksa. Pomiar jest wykonywany po włączeniu latarki  przy użyciu nowych baterii. Zasięg światła zależy bezpośrednio od jasności, ale głównie od kształtu wiązki.

protokol ANSI 3

Czas świecenia  (godziny)

Odpowiada to czasowi, w którym oświetlenie pozostaje optymalne, od momentu włączenia latarki, aż do osiągnięcia 10% maksymalnej mocy światła. Następnie latarka przełącza się na oświetlenie rezerwowe.

protokol ANSI 4

Oświetlenie rezerwowe (poza protokołem ANSI/PLATO FL1)

Oświetlenie rezerwowe zapewnia minimalny poziom oświetlenia podczas chodzenia. Jednak światło może nie być wystarczające do szybkich aktywności  (takich jak bieganie, jazda na rowerze górskim, jazda na nartach …).

protokol ANSI 5a

Przykładowy wykres oświetlenia niestabilizowanego STANDARD LIGHTING

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.