Udostępnij
2024-02-19

Ewakuacja z krzesełka – ratownik na linie stalowej

TYLKO DLA EKSPERTÓW

Techniki ewakuacji z krzesełek, kanap różnią się w zależności od rodzaju wyciągu. Wybór technik uzależniony jest od nachylenia liny stalowej, wysokości nad ziemią, odległości między słupami itd. Do prawidłowego i szybkiego przeprowadzenia tej operacji niezbędne są treningi.

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

1. Dotarcie do krzesełka / kanapy

Asekurować można ze słupa. Pozwala to na wzajemne sprawdzenie systemu, zanim ratownik rozpocznie zjazd na linie stalowej. Ratownik zjeżdża na rolce ROLLCAB, lonża GRILLON ma lekki luz, by umożliwić zjazd wzdłuż liny stalowej.

ewakuacja z wyciagu 1

Przykładowy wybór produktów umożliwiających konstrukcję zestawu do ratownictwa:

PITAGOR,
I’D EVAC,
CONNEXION FIXE,
ROLLCAB,
SWIVEL OPEN,
PAW S,
JANE,
GRILLON,
MGO OPEN,
GO x 4,
Am’D x 4,
CAPTIV x 3,
AXIS 11 mm ze zszywanym zakończeniem.

ewakuacja z wyciagu 2

2. Ewakuacja pasażera

Ratownik zjeżdża na lonży GRILLON do krzesełka. Zakłada poszkodowanemu trójkąt ewakuacyjny PITAGOR, a następnie opuszcza go na swoim przyrządzie zjazdowym I’D EVAC.

ewakuacja z wyciagu 3
Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.