Team Petzl PL

Petzl to nie tylko sprzęt, technika, innowacje… to przede wszystkim ludzie, którzy tego sprzętu używają. Mamy przyjemność współpracować ze znakomitymi sportowcami i doświadczonymi użytkownikami, którzy reprezentują różne dyscypliny.

 

Team wspinaczkowy

Maciek Ciesielski

Góry całkowicie zafascynowały go w 1997 roku i przez kolejne lata miał szczęście zajmować się tylko wspinaniem. W latach 2004 – 2009 spędzał na wspinaniu w najróżniejszych zakątkach świata po 200-250 dni rocznie! Udało mu się wytyczyć nowe drogi i dokonać licznych powtórzeń w górach Alaski, na Grenlandii, w Patagonii, w USA i Kanadzie, w Alpach, Karakorum i w Himalajach. W roku 2010 wraz z dwójką osób niepełnosprawnych pokonał słynną ścianę El Capitan w Yosemitach. Wcześniej wspinał się na tej ścianę dziewięć razy, a każda z dróg była pierwszym polskim powtórzeniem, albo najszybszym dotychczasowym polskim przejściem. W 2012 roku wraz z przyjaciółmi, jako drudzy Polacy w historii stanęli na uważanej za jedną z najtrudniejszych do zdobycia skalnych turni świata – pakistańskiej Nameless Tower. Tego samego roku po kilku latach szkoleń zdobył uprawnienia przewodnika IVBV/IFMGA/UIAGM. Od kilku lat zimą równie często co na wspinaniu można go spotkać na nartach, zwłaszcza skiturowych. Jeśli nie jest w górach, to przy komputerze przygotowuje materiały dla wydawnictwa Góry, w którym pracuje jako redaktor. Jego publikacje ukazywały się w Taterniku, oraz w zagranicznych magazynach górskich takich jak: Climbing i American Alpine Journal. Od kilku lat współpracuje jako konsultant i tester sprzętu oraz odzieży górskiej. Aktualnie jest zawodnikiem następujących firm: ARCTERYX, PETZL,  LYO FOOD, SCARPA, JULBOEYEWEAR, MAJESTYSKIS.  Pełnił społeczną funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Będąc członkiem Komisji Szkolenia PZA pracował jako kadra na kursach instruktorskich. Był jednym z pomysłodawców i opiekunów Grupy Młodzieżowej, w ramach której młodzi sportowi wspinacze wdrażają się w działalność wysokogórską. Od 2009 roku jest ratownikiem ochotnikiem TOPR. Członek Komisji Technicznej Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich w której zajmuję sie szkleniem nowych pokoleń przewodników. Na co dzień szczęśliwy mąż Kasi i tata małej Helenki oraz Jasia. Jak mówi:  moim domem w ostatnim okresie jest Zakopane lub Chamonix.

Maciek na FB

^ do góry
 

Michał Król

Wspinacz, międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM. Na koncie ma przejścia tatrzański, alpejskie, himalajskie. Latem i zimą. Drogi drytoolowe do M14.
Michał odnosi największe sukcesy we wspinaczce lodowej i mixtowej. W Himalajach i Kirgizji wytyczył nowe drogi, za co został nagrodzony przez Ministra Sportu oraz podczas gdyńskich Kolosów, które są największym eventem podróżniczym w Europie. Jest autorem Bafometa, pierwszej w Polsce drogi drytoolowej o wycenie M14. To najwyższa cyfra w Polsce i jedna z niewielu takich dróg na świecie.
Z górami związany od dzieciństwa. Jako 13-to latek zaczął trenować na murku w Nowym Targu. 3 lata później dokonał swojego pierwszego żywca na drodze Finale VI.4. Kilka lat później wyruszył w Himalaje, gdzie razem z Davidem Kaszlikowskim dokonali wejścia na dziewiczy szczyt w dolinie Miyar. To była pierwsza polska wyprawa w ten rejon Himalajów a przed polską ekipą działało tam zaledwie kilka wypraw.
Michał ma na koncie sporo przejść bez asekuracji i trudnie technicznych projektów, które często wieńczył wytyczeniem nowych dróg. Jest członkiem Kadry Narodowej we wspinaczce wysokogórskiej i posiada międzynarodowe uprawnienia przewodnickie IVBV/UIAGM.
Jest autorem Bafometa, pierwszej w Polsce drogi o wycenie M14. To najwyższa cyfra w Polsce i jedna z niewielu takich dróg na świecie. To wszechstronny wspinacz oraz miłośnik drytoolingu. Wspólnie z Davidem Kaszlikowskim wytyczył linię na pd.- zach. ścianie dziewiczego szczytu Lotos (750 m, VIII-, M6) . Natomiast eksploratorska działalność z Przemkiem Wójcikiem zaowocowała wejściem na niezdobyte dotąd wierzchołki: Tama Donog drogą Skazani na Miyar (1000 m, VIII-) oraz Geruda Peak 900-metrową linią o trudnościach VII+, 1 x A0.
Michał Król jest członkiem Kadry Narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Od lat współpracuje jako zawodnik i tester sprzętu w polskim teamie marki PETZL.

Michał na FB

^ do góry

 

Jakub Radziejowski

fot. Piotr Sułowski

Międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM/IFMGA, także instruktor wspinaczki sportowej. Wspina się od pierwszej połowy lat ‘90 i przez blisko ćwierć wieku zrobił kilkaset dróg wspinaczkowych w różnych masywach na całym świecie:
- na Alasce (m.in. pierwsze przejście non-stop Filara Cobry na Mt. Barrill),
- w Patagonii (m.in. pierwsze polskie wejście zach. ścianą Cerro Torre i jak dotąd jedyne polskie klasyczne wejście na Fitz Roy),
- w Karakorum (m.in. dziewiczy wierzchołek i nowe drogi),
- w Alpach latem i zimą (w tym północne ściany Grandes Jorasses, Les Droites i Piz Badile, klasyczne wspinaczki na drogach takich jak Bonatti-Ghiggo na Grand Capucin),
- w Dolomitach (m.in. przejścia klasyczne północnych ścian Tre Cime di Lavaredo i południowej ściany Marmolady).

Nade wszystko przedkłada zimowe wspinanie w Tatrach, gdzie ma na koncie wiele zimowych uklasycznień, kilka nowych dróg i wariantów oraz szereg rekordów czasowych. Blisko 40 razy przeszedł ściany Kotła i Kazalnicy - latem i zima (m.in. najszybsze przejścia zimowe Superparanoi, Wish You Were Here, Daga, Superścieku). Przez szereg lat prezes Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego z Warszawy oraz redaktor naczelny Biuletynu UKA ("BUKA"). Wieloletni współpracownik największych mediów wspinaczkowo-górskich w Polsce (magazyn „Góry”, kwartalniki „Taternik” i „Tatry”, portal "wspinanie.pl"). Publikował też zagranicą (m.in. w „Up Magazine”, „Alpinist”, „Climb”, „American Alpine Journal”, „Desnivel”). Współtwórca i koordynator Grupy Młodzieżowej UKA, będącej pierwowzorem jej PZA-owskiej odpowiedniczki.
Ma za sobą kilkuletni epizod maratoński (poniżej tzw. „trójki”) i górskich biegów ultra, na czele z klasycznym dystansem (170km) Ultra Trail du Mont Blanc (2015), II miejscem 170 km biegu Transjura (2014) i szczęśliwymi, 13 miejscami w pierwszej edycji Biegu Ultra Granią Tatr (2013) oraz Allgau Marathon (2014) w Niemczech. Od 2 lat pracuje jako międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM/IFMGA, co postrzega jako swój największy sukces zawodowy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. Ponad 25 lat wspinania nauczyło go przede wszystkim codziennej radości z każdego kolejnego dnia spędzanego w górach. Ma szczęście do ludzi – wspina się z tymi, których lubi, ceni i z którymi się przyjaźni. Ojciec dwójki świetnych chłopaków. Przy okazji i mąż. Rocznik 1976.

Jakub na FB

www.przewodnikwysokogorski.com.pl

^ do góry

 

Aleksandra Taistra

Jako nastolatka, Ola Taistra chciała zostać weterynarzem i marzyła o pracy z końmi. Gwałtowny zwrot nastąpił po przypadkowym wyjeździe na letni obóz wspinaczkowy. Od pierwszego momentu Ola wiedziała, że całe jej życie będzie związane ze wspinaniem. Wbrew protestom rodziców wyrzuciła wszystkie meble ze swojego pokoju i nad materacem zbudowała ściankę wspinaczkową trenując bez wytchnienia. Zaczynając swoja przygodę na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, nie przypuszczała ze finalnie zamieszka we Włoszech i rozpocznie swoje działania wspinaczkowe w wielkich ścianach.

Przez ostatnie lata Ola zgromadziła imponującą listę przejść skalnych w Polsce i za granicą i wciąż jest głodna nowych wyzwań.

Najcenniejsze przejścia sportowe:
• Cosi fan tutte" (Rodellar) 8c+ RP
• Mind control (Oliana) 8c/c+ RP
• Fish eye (Oliana) 8c RP
• Full equip (Oliana) 8b+/c ? RP
• Gran blau (Oliana) 8b+/c RP
• "Kalliste" (Archidona) 8c RP
• "Die Hard" (Ferentillo) 8c RP
• "Power Play" (Pochylec) 8c RP
• "Nie dla psa kiełbasa" (Pochylec) 8c RP
• "Nieznośna lekkość bytu" (Mamutowa) VI.7 (8c) RP
• "Mar de Dudas" (La Muela) 8a+ OS
• Few 8a On-sight and Flash
• 17 drog 8b+ RP

Najcenniejsze przejscia tradowe:
“Sekretna rysa” VI.4 (Sokoliki)

Najcenniejsze przejścia w Tatrach, sportowe:
“Metallica” VI.4+/5 (jedynie przejścia kobiece)

Najcenniejsze przejścia wielowyciągowe za granica:
“Hotel Supramonte” 8b /400m (Gorropu,Sardynia) 5 kobiece przejscie na swiecie.

Zafascynowana ciągłym pokonywaniem granic, Ola pomaga amatorom i profesjonalnym zawodnikom w osiągnięciu ich pełnego potencjału. Jako trener i instruktor wspinaczki z bogatym doświadczeniem w pracy ze sportowcami na różnym poziomie zaawansowania oraz absolwentka krakowskiej AWF, Ola posiada dogłębną wiedzę z zakresu treningu sportowego. Współpracowała między innymi z alpinistą Rogerem Shaellim, zawodniczką wspinaczki lodowej Olgą Kosek, Niną Gmiter i innymi.

Ola na FB

www.alekstaistra.com.pl

^ do góry

 

Team biegowy

 

Bartosz Gorczyca

 

Urodzony 2 września 1991r. Pochodzi z małej miejscowości Skołyszyn na Podkarpaciu. Pierwsze kroki w sporcie stawiał po ukończeniu gimnazjum. Treningi odbywał w okolicznym klubie ULKS Technik Trzcinica pod okiem trenera Tomasza Wojtasa, który dostrzegł jego talent podczas wojewódzkiej gimnazjady, gdzie Bartosz wygrał bieg na 1000m. Późniejsze ukierunkowanie na jego koronną dyscyplinę 3000m z przeszkodami pozwoliło mu zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Los, a także jego dalsze wybory kierowały go na co raz dłuższe dystanse. Obecnie biegacz w drużynie Salco Garmin Team, a także od roku 2018 członek Teamu Petzl Polska.
Samozwańczy biegacz górski, ultramaratończyk, a także trener. Reprezentant kadry narodowej w biegach górskich i multimedalista Mistrzostw Polski. Zwycięzca najważniejszych krajowych biegów górskich oraz ultra takich jak: Bieg Ultra Granią Tatr, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Łemkowyna Ultra Trail, Ultramaraton Bieszczadzki i wiele innych. Sukcesy odnosi także za granicą: zwycięzca Maratonu Marimurumendi w 2017 i Paklenica Trail International w 2016. W 2016 roku zajął też 14. miejsce w Mistrzostwach Świata w wysokogórskich biegach Skyrunning. W 2018 roku zwyciężył w Ultratrack Supramonte Seaside Baunei Sardegna, w Biegu 7 Dolin, Chudym Warzwyncu, w  Biegu Rzeźnika... (pełna lsita poniżej)  Pasjonat turystyki górskiej i rowerowej, a także człowiek zakochany w Beskidzie-Niskim.
Z Bartoszem nasze drogi krzyżowały się kilkukrotnie na mecie biegu Łemkowyna Ultra Trail. Tam też niezależnie, czy stawał na najwyższym miejscu podium, czy zdarzało mu się zejść z biegu z powodu kontuzji – niezmiennie ujmował wielką skromnością i pogodnym uśmiechem.
Klucz do sukcesów Bartosza to przede wszystkim wielka pasja i radość, którą czerpie z samego biegania oraz oczywiście tytaniczna praca na treningach! (Choć podejrzewamy, że tajemniczym źródłem mocy, z którego czerpie energię do biegów jest jego ulubiony Beskid Niski ;) ).

2019

    I miejsce – Trail del Marganai, 57 km (Sardynia)

2018

    I miejsce – Zimowy Maraton Bieszczadzki – (Cisna)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach górskich stylem anglosaskim (Ustrzyki Dolne)
    III miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach górskich na długim dystansie (Szczawnica)
    I miejsce – Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra (Cisna)

2017

    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach górskich na ultra dystansie (Szczawnica)
    I miejsce – Maraton Beskid-Niski (Gorlice-Wysowa Zdrój)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich Skyrunning (Zakopane)
    I miesjce – Marimurumendi Maraton – (Kraj Basków-Hiszpania)
    I miejsce – Festiwal Biegowy, Bieg 7 Dolin 100km (Krynica-Zdrój)

2016

    I miejsce – Zimowy Ultramaraton Karkonoski (Karpacz)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim (Szczawnica)
    I miejsce – Paklenica Trail International (Paklenica-Chorwacja)
    18 miejsce – Mistrzostwa Świata w długodystansowym biegu górskim (Podbro- Słowenia)
    I miejsce – Sudecka Setka (Boguszów-Gorce)
    I miejsce – Ultramaraton Karkonoski (Szklarska-Poręba)
    14 miejsce – Mistrzostwa Świata w wysokogórskich biegach Skyrunning (Barruera-Hiszpania)
    I miejsce – Ultramaraton Bieszczadzki (Cisna)
    I miejsce – Łemkowyna Ultra Trail 150km ( Krynica-Zdrój – Komańcza)

2015

    II miejsce – Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim (Szczawnica)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich Skyrunning (Zakopane)
    I miejsce – Maraton Beskid-Niski (Gorlice – Wysowa-Zdrój)
    I miejsce Maraton Karkonoski (Szklarska Poręba)
    I Miejsce – Bieg Ultra Granią Tatr 70km (Zakopane)
    I miejsce – Ultra Maraton Bieszczadzki (Cisna)
    I miejsce – Łemkowyna Ultra Trail 150km (Krynica-Zdrój – Komańcza)
    11 miejsce w kat M18 – Mistrzostwa Świata w długodystansowym biegu górskim (Zermatt)

2014

    I miejsce – Zimowy Ultramaraton Karkonoski (Karpacz)
    I miejsce – Górski Maraton Wielka Prehyba (Szczawnica)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w Biegu Anglosaskim (Chyrowa)

2013

    I miejsce – Visegrad Maraton (Podoliniec-Rytro)
    I miejsce – Bieg 7 Dolin 66km (Krynica-Zdrój)
    I miejsce – Ultramaraton Bieszczadzki (Wetlina

 

 

Bartek na FB

www.bartoszgorczyca.com

^ do góry

 

 

Piotr Hercog

 

Trener sportowy, instruktor wspinaczki skalnej, taternik jaskiniowy, organizator eventów , m.in. Supermaratonu Gór Stołowych,Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych czy Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Członek Salomon Suunto Team.
Od 25 lat związany z górami , a od 17 lat specjalizuje się w sportach wytrzymałościowych. Wspinał się w Tatrach , Alpach, Andach, Pamirze.
Uczestnik jaskiniowych wypraw eksploracyjnych PZA m.in. w Austrii, Chinach i na Ukrainie.
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharów Polski w Imprezach na Orientację.
Uczestnik kilkudziesięciu zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, m.in. AbuDhabi Adventure Challenge, Adventure Race World Championship, AR Series. Od 2010 specjalizuje się w biegach górskich ultra, gdzie czołowe miejsca zajmował w takich biegach jak: UTMB, Ultra Trail Majorka, Transvulcania, Gore-Tex Transalpine, TransGranCanaria, UTMF. W Polsce czterokrotny zwycięzca Biegu Rzeźnika oraz częsty bywalec podium w innych biegach górskich. W 2014 roku zajął 9 miejsce na świecie w rankingu zawodników biegów ultra cyklu Ultra-Trail Word Tour Series 2014 (UTWT).

Biegi Górskie:       Adventure Race – zawody multidyscyplinarne:
•    2018 Moab 240 mile Endurance Run - 1 msc
•    2017 Kilimanjaro Extrem Marathon – 1 msc
•    2017 Pitzl Alpine Glacier Trail – 42 km – Tyrol/Austria – 5  msc
•    2017 Trail 3 x Śnieżka = 1 x Mount Blanc - 18 km (Karkonosze - Polska) – 1 msc
•    2017 Mount Everest Marathon – 42 km – Himalaje/Nepal – 1 msc foreginer, 5 msc open
•    2017 Ultra Fiord Patagonia – 170 km – Chile – 1 msc
•    2016 International Elbrus Race – Kaukaz/Rosja – 1 msc
•    2016 Lenin Sky Race – 23 km – Pamir/Kirgizja – 1 msc
•    2016 Pitzl Alpine Glacier Trail – 100 km – Tyrol/Austria – 1  msc
•    2016 Gran Trail Orobie – 75 km – Alpy/Włochy – 12 msc
•    2016 Bieg Rzeźnika – 82 km – Bieszczady/Polska – 1 msc
•    2016 Red Fox Elbrus Race – 13 km – Kaukaz/Rosja – 26 msc
•    2016 Baikal Ice Marathon – 42 km – Syberia/Rosja – 1 msc
•    2015 Bieg 7 Dolin – 64 km – Krynica/Polska – 2 msc
•    2015 UTMB (170 km) – Chamonix/France – 11 msc
•    2015 Bieg Ultra Granią Tatr (71 km) – Tatry/ Polska – 3 msc
•    2015 Niepokorny Mnich (97 km) – Szczawnica/Polska – 1 msc.
•    2015 TransGranCanaria 128 km – Kanary (Gran Canaria) ; Ultra-Trail Word Tour – 10 msc
•    Ultra-Trail Word Tour Series 2014 – General Ranking 2014 – 9 msc
•    2014 The North Face® Lavaredo Ultra Trail – 119 KM (Włochy) / Ultra-Trail Word Tour -15
•    2014 Trail 2 x Śnieżka - 36 km (Karkonosze - Polska) – 1 msc
•    2014 Półmaraton Górski Jedlina Zdrój – 23 km (Góry Sowie – Polska) – 1 msc
•    2014 Półmaraton Polsko – Czeski – 21 km (Kudowa – Hronov – Czechy) – 2 msc
•    2014 Ultra Trail Mt. Fuji 169 km – (Japonia) ; UltraTrail Word Tour – 9 msc
•    2014 TransGranCanaria 125 km – Kanary (Hiszpania) ; UTWT – 12 msc
•    2013 Gore-Tex Trans Alpine – 260 km, Alpy (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy), 7 msc
•    2013 Bieg Granią Tatr – 70 km, Tatry, 5 msc
•    2013 Czech Salomon Cup - 33 km, Kralicky Sneznik , (Czechy), 2 msc
•    2013 Transvulcania  - Word Series Sky Running – 83 km, La Palma ,Hiszpania, 35
•    2013 Ultra Trail Majorka – 63 km, Majorka (Hiszpania), 2 msc
•    2013 Transgrancanaria Advanced (83 km) – Gran Canaria/Hiszpania – 9 msc
•    2012 Lysa Hora 24h – Czechy – 1 msc
•    2012 UMST (107 km) -  Majorka/Hiszpania – 6 msc.
•    2012 Półmaraton Hronov-Kudowa /Polska –Czechy – 1 msc
•    2012 Bieg Rzeźnika (78 km) – Bieszczady/Polska – 1 msc (r.trasy)
•    2012 Bieg na Jawornik (21 km) – Złoty Stok/Polska – 2 msc.
•    2012 Maraton Karkonoski (43 km) – Karkonosze/Polska – 2 msc.
•    2012 Chudy Wawrzyniec (55 km) – Beskidy/Polska – 1 msc
•    2012 UTMB (104 km) – Chamonix/France – 15 msc
•    2012 Bieg 7 Dolin (35 km) – Krynica/Polska – 1 msc
•    2011 Brugi Winter Trophy (2 x 30 km) – Beskidy/Poland – 1 msc
•    2011 Bieg Rzeźnika (78 km) – Bieszczady/Polska – 1 msc (r.trasy)
•    2011 Bieg na Jawornik (21 km) – Złoty Stok/Polska – 1 msc.
•    2011 Maraton Karkonoski – Karkonosze/Polska – 2 msc.
•    2011 Bieg 7 Dolin (102 km) – Krynica/Polska – 5 msc.
•    2011 Maraton Sudecka Setka – Boguszów Gorce/Polska – 3 msc
•    2011 GEZNO (2 x 40 km) – Beskidy/Poland – 1 msc
•    2009 Bieg Rzeźnika (78 km) – Bieszczady/Polska – 1 msc (r.trasy)
•    2010 AR Word Series – Grand Raid, 500 km, Francja, 4 msc
•    2009 Abu Dhabi Adventure Race – 450 km (Emiraty Arabskie), 8
•    2009 AR Word Series – Sweden Monster  – 1100 km , (Szwecja), 3
•    2009 KI Challenge – 160 km, Chorwacja, 3
•    2009 Bergson Winter Challenge- 150 km, Gorce, Pieniny, 1
•    2008  AR Word Championship – 700 km, (Brazylia), 15
•    2008 AR Word Series – 500 km , (Szwecja)
•    2008 Czechy Race, SACP(3)- 180 km, Czechy, 2
•    2008 Adventure Trophy – 450 km,  Bieszczady, 1
•    2008 KI Challenge – 160 km, Chorwacja, 1
•    2008 Bergson Winter Challenge- 450 km, Gorce, Pieniny, 2
•    2008 Mini Bergson Winter Challenge – 120 km, Gorce, 1
•    2007 Abu Dhabi Adventure Race – 450 km (Emiraty Arabskie), 13
•    2007 Salomon Cup – Nawigator – 120 km, Grodzisk Maz., 2
•    2007 AR Word Championship – 550 km, Szkocja, 10
•    2007 Bergson Winter Challenge – 400 km, Karkonosze, 1
•    2007 Mini Bergson Winter Challenge- 120 km , Karkonosze, 1
•    2006 Bergson Winter Challenge – 400 km, Karkonosze, 2
•    2006 The North Face Adventure Trophy, 5
•    2006 Ekstremalny Rajd Orła Bielika – 250 km, Międzyzdroje, 1
•    2006 Riga Challenge – 350 km, (Łotwa)
•    2005 The North Face Adventure Trophy – 400 km, Tatry, 2
•    2005 Adventure Race Slovenia – 350 km, (Słowenia), 3
•    2004 TietoEnator Adventure – 400 km, (Szwecja), 5
•    2004 Born to Adventure – 320 km, (Czechy), 5
•    2003 Adventure Race Slovenia – 300 km, Valenje (Słowenia), 5
•    2003 Terra Incognita Adventure Race  - 450 km, (Chorwacja), 6
•    2002 Mountain Treck Carnico – 180 km (Włochy/Austria)
•    2002 Terra Incognita Adventure Race 450 km (Chorwacja)
•    1999 - 2004 Salomon Adventure Trophy -   (110 - 400 km)
•    i inne.

 

Piotr na FB

www.piotrhercog.pl

^ do góry

Natalia Tomasiak

 

Natalia Tomasiak, młoda, utalentowana i bardzo ambitna biegaczka z Krynicy Zdrój, położonej w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Aktualnie mieszka, pracuje i promuje aktywny tryb życia w Krakowie. Trenuje biegi górskie zaledwie od 4 lat, ale już może się pochwalić niesamowitymi sukcesami. W swoim zacięciu sportowym sięga wysoko (dosłownie!): w 2016 roku, jako pierwsza Polka uczestniczyła w zawodach Pucharu Świata Skyrunning Extreme i została V zawodniczką klasyfikacji generalnej. (Skyrunning - ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Często z wbieganiem na wysokości powyżej 2000 m.n.p.m. przy nawet 30% nachyleniu, a stopień trudności wspinaczki definiowany jest na podstawie II czy nawet III stopnia).
Reprezentantka Polski, powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata w Trailu oraz Mistrzostwa Europy w Skyrunningu. Jedna z najlepszych biegaczek górskich w Europie. Śmiało i z powodzeniem sięga po nowe wyzwania, jakimi są zawody skiturowe. Od 2016 roku reprezentuje barwy Salomon Suunto Team. Od roku 2018  także polski Team Petzl.
Prywatnie optymistka i wulkan aktywności: od dziecka tkwią w niej niespożyte pokłady energii. Próbowała swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym co pochłonęło ją całkowicie. Jest pasjonatką gór, biegów górskich, miłośniczką skiturów, nie obce są też jej łatwe przejścia wspinaczkowe w Tatrach – szczególnie lubi granie.. Zimą działa jako instruktorka narciarstwa, snowboardu oraz jest współzałożycielką szkółki narciarskiej dla dzieci Instruktorki. Prowadzi m.in zimowe akcje „Bezpieczny Stok”, organizowane m.in przez MSWiA i MEN. Podróżniczka, miała okazję uczestniczyć w wyprawach w ciekawe zakątki świata, takie jak Arktyka, Laponia, Kaukaz, Góry Skalistę. Autorka przewodnika „Przez Polskie Góry”, w którym zaraża aktywnością innych. W wolnych chwilach blogerka i autorka poradników sportowych.

2019:
I miejsce – Vibram UTLO – Ultra Trail Lago d’Orta / 100 km / + 6000 m
I miejsce -Zimowy Półmaraton Gór Stołowych –  / I miejsce – Mistrzostwa Polski Alpinistów
I miejsce – Monte Rosa Skymarathon 37 km/+3500 m/ wbiegnięcie na 4500 mnpm
I miejsce – Pierra Menta – zawody 3 dniowe/ 26 km+29 km+ 19 km/ + 7000 m
I miejsce – Złoty Półmaraton – Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich ( poprawiony rekord trasy)
I miejsce – Festiwal Biegowy Krynica Zdrój – 35 km/ + 1700 m
I miejsce – Jasenicy Maraton – Golden Trail Series National Cz-SK – 42 km/ + 2000 m up
I miejsce x2 (sobota, niedziela) – w trakcie zawodów na Festiwalu Górskim w Lądku Zdroju
II miejsce – Memoriał im. Edwarda Hudziaka /zawody skiturowe/
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Skialpinizmie – Puchar Pilska /zawody skiturowe/
II miejsce – Sztafeta Górska – Kudowa-Zdrój
II miejsce – Baba Kamzik – Golden Trail Series National Cz-SK – 25 km/ + 800 m
II miejsce – Transylvania100 – 20K – 25 km / +1500 m
III miejsce – Perun Skymarathon Golden Trail Series National Cz-SK – 42 km/ + 3400m
III miejsce K30 -Bieg Trzech Kopców – 13 km
VI miejsce – Maga Skymarathon – Mistrzostwa Europy w Skyrunningu Ultra – 55 km/ +5000 m

2018:
I miejsce Vall De Rives XS (Hiszpania) - 43 km/+3500
I miejsce – Memoriał im. Edwarda Hudziaka – ski-toury
I miejsce - Łemkowyna Ultra Trail - 30 km
II miejsce – Zimowy Półmaraton Gór Stołowych (I miejsce – Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegach Gór-skich)
II miejsce – Polar Sport Skitour im. B.German – skitoury
II miejsce – Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich
II miejsce - Stranda Fjord Trail Race
II miejsce - Gran tTrail Orobie - 72,5 km +4200
IV miejsce -  Salomon Ben Nevis Ultra
IV miejsce - Mistrzostwa Świata Skyrunning Ultra

2017:
I miejsce – Stubai UltraTrail – 63 km/+5100
I miejsce – Wielka Prehyba – 45 km (Biegi w Szczawnnicy)
I miejsce – Beskidzki Topór – półmaraton
II miejsce 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc, dystans MINI- 17 km
III miejsce Bieg 7 Dolin – 64 km/+3100m
II miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
III miejsce – PolarSport SkiTour im. B.Germann (zawody ski-tourowe)
III miejsce Glacier 3000 Marathon +2900 (Gstaad)
XIII miejsce – Royal Ultra Sky Marathon – Gran Paradiso – Puchar Świata Skyrunning Extreme
XV miejsce Mistrzostwa Europy Skyrunning w Kraju Basków (Hiszpania) – 31 km/+2400m
VII miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiey – Mistrzostwa Świata w Trailu, Włochy Trail Scored

2016:
I miejsce Memoriał H. Openneheima (zawody ski-tourowe)
I miejsce Runek Run – Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju
I miejsce Złoty Półmaraton (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
II miejsce w klasyfikacji drużynowej Salomon Suunto Team, VI miejsce Mistrzostwa Polski w Skyrunningu (Bieg Marduły) (Tatry)
II miejsce Półmaraton o Puchar Czanieckich Makaronów
II miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
II miejsce Maraton Transvulcania
III miejsce Zugspitze UltraTrail Basetrail XL
III miejsce City Trail Lublin – 5 km
IV miejsce Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie (Biegi w Szczawnicy)
IV miejsce PolarSport SkiTour im. B.Germann (zawody ski-tourowe)
IV miejsce Tromso Skyrace Hamperokken (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
VI miejsce Trofeo Kima (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
VII miejsce Salomon Glen Coe Skyline (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
V miejsce w klasyfikacji generealnej kobiet Pucharu Świata Skyrunning Extreme

2015:
III miejsce Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr 2015 – 73 km
I miejsce Sky&Clouds Tatra Extreme (Słowacja, Tatry Wysokie)

2014:
I miejsce Ultramaraton 66 km – Festiwal Biegowy(Krynica Zdrój)

Natalia na FB

www.nataliatomasiak.pl

^ do góry