Team Petzl PL

Petzl to nie tylko sprzęt, technika, innowacje… to przede wszystkim ludzie, którzy tego sprzętu używają. Mamy przyjemność współpracować ze znakomitymi sportowcami i doświadczonymi użytkownikami, którzy reprezentują różne dyscypliny.

 

Team wspinaczkowy

Maciek Ciesielski

Góry całkowicie zafascynowały go w 1997 roku i przez kolejne lata miał szczęście zajmować się tylko wspinaniem. W latach 2004 – 2009 spędzał na wspinaniu w najróżniejszych zakątkach świata po 200-250 dni rocznie! Udało mu się wytyczyć nowe drogi i dokonać licznych powtórzeń w górach Alaski, na Grenlandii, w Patagonii, w USA i Kanadzie, w Alpach, Karakorum i w Himalajach. W roku 2010 wraz z dwójką osób niepełnosprawnych pokonał słynną ścianę El Capitan w Yosemitach. Wcześniej wspinał się na tej ścianę dziewięć razy, a każda z dróg była pierwszym polskim powtórzeniem, albo najszybszym dotychczasowym polskim przejściem. W 2012 roku wraz z przyjaciółmi, jako drudzy Polacy w historii stanęli na uważanej za jedną z najtrudniejszych do zdobycia skalnych turni świata – pakistańskiej Nameless Tower. Tego samego roku po kilku latach szkoleń zdobył uprawnienia przewodnika IVBV/IFMGA/UIAGM. Od kilku lat zimą równie często co na wspinaniu można go spotkać na nartach, zwłaszcza skiturowych. Jeśli nie jest w górach, to przy komputerze przygotowuje materiały dla wydawnictwa Góry, w którym pracuje jako redaktor. Jego publikacje ukazywały się w Taterniku, oraz w zagranicznych magazynach górskich takich jak: Climbing i American Alpine Journal. Od kilku lat współpracuje jako konsultant i tester sprzętu oraz odzieży górskiej. Aktualnie jest zawodnikiem następujących firm: ARCTERYX, PETZL,  LYO FOOD, SCARPA, JULBOEYEWEAR, MAJESTYSKIS.  Pełnił społeczną funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Będąc członkiem Komisji Szkolenia PZA pracował jako kadra na kursach instruktorskich. Był jednym z pomysłodawców i opiekunów Grupy Młodzieżowej, w ramach której młodzi sportowi wspinacze wdrażają się w działalność wysokogórską. Od 2009 roku jest ratownikiem ochotnikiem TOPR. Członek Komisji Technicznej Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich w której zajmuję sie szkleniem nowych pokoleń przewodników. Na co dzień szczęśliwy mąż Kasi i tata małej Helenki oraz Jasia. Jak mówi:  moim domem w ostatnim okresie jest Zakopane lub Chamonix.

Maciek na FB

^ do góry
 

Michał Król

Wspinacz, międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM. Na koncie ma przejścia tatrzański, alpejskie, himalajskie. Latem i zimą. Drogi drytoolowe do M14.
Michał odnosi największe sukcesy we wspinaczce lodowej i mixtowej. W Himalajach i Kirgizji wytyczył nowe drogi, za co został nagrodzony przez Ministra Sportu oraz podczas gdyńskich Kolosów, które są największym eventem podróżniczym w Europie. Jest autorem Bafometa, pierwszej w Polsce drogi drytoolowej o wycenie M14. To najwyższa cyfra w Polsce i jedna z niewielu takich dróg na świecie.
Z górami związany od dzieciństwa. Jako 13-to latek zaczął trenować na murku w Nowym Targu. 3 lata później dokonał swojego pierwszego żywca na drodze Finale VI.4. Kilka lat później wyruszył w Himalaje, gdzie razem z Davidem Kaszlikowskim dokonali wejścia na dziewiczy szczyt w dolinie Miyar. To była pierwsza polska wyprawa w ten rejon Himalajów a przed polską ekipą działało tam zaledwie kilka wypraw.
Michał ma na koncie sporo przejść bez asekuracji i trudnie technicznych projektów, które często wieńczył wytyczeniem nowych dróg. Jest członkiem Kadry Narodowej we wspinaczce wysokogórskiej i posiada międzynarodowe uprawnienia przewodnickie IVBV/UIAGM.
Jest autorem Bafometa, pierwszej w Polsce drogi o wycenie M14. To najwyższa cyfra w Polsce i jedna z niewielu takich dróg na świecie. To wszechstronny wspinacz oraz miłośnik drytoolingu. Wspólnie z Davidem Kaszlikowskim wytyczył linię na pd.- zach. ścianie dziewiczego szczytu Lotos (750 m, VIII-, M6) . Natomiast eksploratorska działalność z Przemkiem Wójcikiem zaowocowała wejściem na niezdobyte dotąd wierzchołki: Tama Donog drogą Skazani na Miyar (1000 m, VIII-) oraz Geruda Peak 900-metrową linią o trudnościach VII+, 1 x A0.
Michał Król jest członkiem Kadry Narodowej we wspinaczce wysokogórskiej. Od lat współpracuje jako zawodnik i tester sprzętu w polskim teamie marki PETZL.

Michał na FB

^ do góry

 

Jakub Radziejowski

fot. Piotr Sułowski

Międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM/IFMGA, także instruktor wspinaczki sportowej. Wspina się od pierwszej połowy lat ‘90 i przez blisko ćwierć wieku zrobił kilkaset dróg wspinaczkowych w różnych masywach na całym świecie:
- na Alasce (m.in. pierwsze przejście non-stop Filara Cobry na Mt. Barrill),
- w Patagonii (m.in. pierwsze polskie wejście zach. ścianą Cerro Torre i jak dotąd jedyne polskie klasyczne wejście na Fitz Roy),
- w Karakorum (m.in. dziewiczy wierzchołek i nowe drogi),
- w Alpach latem i zimą (w tym północne ściany Grandes Jorasses, Les Droites i Piz Badile, klasyczne wspinaczki na drogach takich jak Bonatti-Ghiggo na Grand Capucin),
- w Dolomitach (m.in. przejścia klasyczne północnych ścian Tre Cime di Lavaredo i południowej ściany Marmolady).

Nade wszystko przedkłada zimowe wspinanie w Tatrach, gdzie ma na koncie wiele zimowych uklasycznień, kilka nowych dróg i wariantów oraz szereg rekordów czasowych. Blisko 40 razy przeszedł ściany Kotła i Kazalnicy - latem i zima (m.in. najszybsze przejścia zimowe Superparanoi, Wish You Were Here, Daga, Superścieku). Przez szereg lat prezes Uniwersyteckiego Klubu Alpinistycznego z Warszawy oraz redaktor naczelny Biuletynu UKA ("BUKA"). Wieloletni współpracownik największych mediów wspinaczkowo-górskich w Polsce (magazyn „Góry”, kwartalniki „Taternik” i „Tatry”, portal "wspinanie.pl"). Publikował też zagranicą (m.in. w „Up Magazine”, „Alpinist”, „Climb”, „American Alpine Journal”, „Desnivel”). Współtwórca i koordynator Grupy Młodzieżowej UKA, będącej pierwowzorem jej PZA-owskiej odpowiedniczki.
Ma za sobą kilkuletni epizod maratoński (poniżej tzw. „trójki”) i górskich biegów ultra, na czele z klasycznym dystansem (170km) Ultra Trail du Mont Blanc (2015), II miejscem 170 km biegu Transjura (2014) i szczęśliwymi, 13 miejscami w pierwszej edycji Biegu Ultra Granią Tatr (2013) oraz Allgau Marathon (2014) w Niemczech. Od 2 lat pracuje jako międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV/UIAGM/IFMGA, co postrzega jako swój największy sukces zawodowy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich. Ponad 25 lat wspinania nauczyło go przede wszystkim codziennej radości z każdego kolejnego dnia spędzanego w górach. Ma szczęście do ludzi – wspina się z tymi, których lubi, ceni i z którymi się przyjaźni. Ojciec dwójki świetnych chłopaków. Przy okazji i mąż. Rocznik 1976.

Jakub na FB

www.przewodnikwysokogorski.com.pl

^ do góry

 

Team biegowy

 

Bartosz Gorczyca

 

Urodzony 2 września 1991r. Pochodzi z małej miejscowości Skołyszyn na Podkarpaciu. Pierwsze kroki w sporcie stawiał po ukończeniu gimnazjum. Treningi odbywał w okolicznym klubie ULKS Technik Trzcinica pod okiem trenera Tomasza Wojtasa, który dostrzegł jego talent podczas wojewódzkiej gimnazjady, gdzie Bartosz wygrał bieg na 1000m. Późniejsze ukierunkowanie na jego koronną dyscyplinę 3000m z przeszkodami pozwoliło mu zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Los, a także jego dalsze wybory kierowały go na co raz dłuższe dystanse. Obecnie biegacz w drużynie Salco Garmin Team, a także od roku 2018 członek Teamu Petzl Polska.
Samozwańczy biegacz górski, ultramaratończyk, a także trener. Reprezentant kadry narodowej w biegach górskich i multimedalista Mistrzostw Polski. Zwycięzca najważniejszych krajowych biegów górskich oraz ultra takich jak: Bieg Ultra Granią Tatr, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Łemkowyna Ultra Trail, Ultramaraton Bieszczadzki i wiele innych. Sukcesy odnosi także za granicą: zwycięzca Maratonu Marimurumendi w 2017 i Paklenica Trail International w 2016. W 2016 roku zajął też 14. miejsce w Mistrzostwach Świata w wysokogórskich biegach Skyrunning. W 2018 roku zwyciężył w Ultratrack Supramonte Seaside Baunei Sardegna, w Biegu 7 Dolin, Chudym Warzwyncu, w  Biegu Rzeźnika... (pełna lsita poniżej)  Pasjonat turystyki górskiej i rowerowej, a także człowiek zakochany w Beskidzie-Niskim.
Z Bartoszem nasze drogi krzyżowały się kilkukrotnie na mecie biegu Łemkowyna Ultra Trail. Tam też niezależnie, czy stawał na najwyższym miejscu podium, czy zdarzało mu się zejść z biegu z powodu kontuzji – niezmiennie ujmował wielką skromnością i pogodnym uśmiechem.
Klucz do sukcesów Bartosza to przede wszystkim wielka pasja i radość, którą czerpie z samego biegania oraz oczywiście tytaniczna praca na treningach! (Choć podejrzewamy, że tajemniczym źródłem mocy, z którego czerpie energię do biegów jest jego ulubiony Beskid Niski ;) ).

2019

    I miejsce – Trail del Marganai, 57 km (Sardynia)

2018

    I miejsce – Zimowy Maraton Bieszczadzki – (Cisna)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach górskich stylem anglosaskim (Ustrzyki Dolne)
    III miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach górskich na długim dystansie (Szczawnica)
    I miejsce – Mistrzostwa Polski Skyrunning Ultra (Cisna)

2017

    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach górskich na ultra dystansie (Szczawnica)
    I miejsce – Maraton Beskid-Niski (Gorlice-Wysowa Zdrój)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich Skyrunning (Zakopane)
    I miesjce – Marimurumendi Maraton – (Kraj Basków-Hiszpania)
    I miejsce – Festiwal Biegowy, Bieg 7 Dolin 100km (Krynica-Zdrój)

2016

    I miejsce – Zimowy Ultramaraton Karkonoski (Karpacz)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim (Szczawnica)
    I miejsce – Paklenica Trail International (Paklenica-Chorwacja)
    18 miejsce – Mistrzostwa Świata w długodystansowym biegu górskim (Podbro- Słowenia)
    I miejsce – Sudecka Setka (Boguszów-Gorce)
    I miejsce – Ultramaraton Karkonoski (Szklarska-Poręba)
    14 miejsce – Mistrzostwa Świata w wysokogórskich biegach Skyrunning (Barruera-Hiszpania)
    I miejsce – Ultramaraton Bieszczadzki (Cisna)
    I miejsce – Łemkowyna Ultra Trail 150km ( Krynica-Zdrój – Komańcza)

2015

    II miejsce – Mistrzostwa Polski w długodystansowym biegu górskim (Szczawnica)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w biegach wysokogórskich Skyrunning (Zakopane)
    I miejsce – Maraton Beskid-Niski (Gorlice – Wysowa-Zdrój)
    I miejsce Maraton Karkonoski (Szklarska Poręba)
    I Miejsce – Bieg Ultra Granią Tatr 70km (Zakopane)
    I miejsce – Ultra Maraton Bieszczadzki (Cisna)
    I miejsce – Łemkowyna Ultra Trail 150km (Krynica-Zdrój – Komańcza)
    11 miejsce w kat M18 – Mistrzostwa Świata w długodystansowym biegu górskim (Zermatt)

2014

    I miejsce – Zimowy Ultramaraton Karkonoski (Karpacz)
    I miejsce – Górski Maraton Wielka Prehyba (Szczawnica)
    II miejsce – Mistrzostwa Polski w Biegu Anglosaskim (Chyrowa)

2013

    I miejsce – Visegrad Maraton (Podoliniec-Rytro)
    I miejsce – Bieg 7 Dolin 66km (Krynica-Zdrój)
    I miejsce – Ultramaraton Bieszczadzki (Wetlina

 

 

Bartek na FB

www.bartoszgorczyca.com

^ do góry

 

 

Piotr Hercog

 

Trener sportowy, instruktor wspinaczki skalnej, taternik jaskiniowy, organizator eventów , m.in. Supermaratonu Gór Stołowych,Zimowego Półmaratonu Gór Stołowych czy Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich. Członek Salomon Suunto Team.
Od 25 lat związany z górami , a od 17 lat specjalizuje się w sportach wytrzymałościowych. Wspinał się w Tatrach , Alpach, Andach, Pamirze.
Uczestnik jaskiniowych wypraw eksploracyjnych PZA m.in. w Austrii, Chinach i na Ukrainie.
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i zdobywca Pucharów Polski w Imprezach na Orientację.
Uczestnik kilkudziesięciu zawodów multidyscyplinarnych w Polsce i na świecie, m.in. AbuDhabi Adventure Challenge, Adventure Race World Championship, AR Series. Od 2010 specjalizuje się w biegach górskich ultra, gdzie czołowe miejsca zajmował w takich biegach jak: UTMB, Ultra Trail Majorka, Transvulcania, Gore-Tex Transalpine, TransGranCanaria, UTMF. W Polsce czterokrotny zwycięzca Biegu Rzeźnika oraz częsty bywalec podium w innych biegach górskich. W 2014 roku zajął 9 miejsce na świecie w rankingu zawodników biegów ultra cyklu Ultra-Trail Word Tour Series 2014 (UTWT).

Biegi Górskie:       Adventure Race – zawody multidyscyplinarne:
•    2018 Moab 240 mile Endurance Run - 1 msc
•    2017 Kilimanjaro Extrem Marathon – 1 msc
•    2017 Pitzl Alpine Glacier Trail – 42 km – Tyrol/Austria – 5  msc
•    2017 Trail 3 x Śnieżka = 1 x Mount Blanc - 18 km (Karkonosze - Polska) – 1 msc
•    2017 Mount Everest Marathon – 42 km – Himalaje/Nepal – 1 msc foreginer, 5 msc open
•    2017 Ultra Fiord Patagonia – 170 km – Chile – 1 msc
•    2016 International Elbrus Race – Kaukaz/Rosja – 1 msc
•    2016 Lenin Sky Race – 23 km – Pamir/Kirgizja – 1 msc
•    2016 Pitzl Alpine Glacier Trail – 100 km – Tyrol/Austria – 1  msc
•    2016 Gran Trail Orobie – 75 km – Alpy/Włochy – 12 msc
•    2016 Bieg Rzeźnika – 82 km – Bieszczady/Polska – 1 msc
•    2016 Red Fox Elbrus Race – 13 km – Kaukaz/Rosja – 26 msc
•    2016 Baikal Ice Marathon – 42 km – Syberia/Rosja – 1 msc
•    2015 Bieg 7 Dolin – 64 km – Krynica/Polska – 2 msc
•    2015 UTMB (170 km) – Chamonix/France – 11 msc
•    2015 Bieg Ultra Granią Tatr (71 km) – Tatry/ Polska – 3 msc
•    2015 Niepokorny Mnich (97 km) – Szczawnica/Polska – 1 msc.
•    2015 TransGranCanaria 128 km – Kanary (Gran Canaria) ; Ultra-Trail Word Tour – 10 msc
•    Ultra-Trail Word Tour Series 2014 – General Ranking 2014 – 9 msc
•    2014 The North Face® Lavaredo Ultra Trail – 119 KM (Włochy) / Ultra-Trail Word Tour -15
•    2014 Trail 2 x Śnieżka - 36 km (Karkonosze - Polska) – 1 msc
•    2014 Półmaraton Górski Jedlina Zdrój – 23 km (Góry Sowie – Polska) – 1 msc
•    2014 Półmaraton Polsko – Czeski – 21 km (Kudowa – Hronov – Czechy) – 2 msc
•    2014 Ultra Trail Mt. Fuji 169 km – (Japonia) ; UltraTrail Word Tour – 9 msc
•    2014 TransGranCanaria 125 km – Kanary (Hiszpania) ; UTWT – 12 msc
•    2013 Gore-Tex Trans Alpine – 260 km, Alpy (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy), 7 msc
•    2013 Bieg Granią Tatr – 70 km, Tatry, 5 msc
•    2013 Czech Salomon Cup - 33 km, Kralicky Sneznik , (Czechy), 2 msc
•    2013 Transvulcania  - Word Series Sky Running – 83 km, La Palma ,Hiszpania, 35
•    2013 Ultra Trail Majorka – 63 km, Majorka (Hiszpania), 2 msc
•    2013 Transgrancanaria Advanced (83 km) – Gran Canaria/Hiszpania – 9 msc
•    2012 Lysa Hora 24h – Czechy – 1 msc
•    2012 UMST (107 km) -  Majorka/Hiszpania – 6 msc.
•    2012 Półmaraton Hronov-Kudowa /Polska –Czechy – 1 msc
•    2012 Bieg Rzeźnika (78 km) – Bieszczady/Polska – 1 msc (r.trasy)
•    2012 Bieg na Jawornik (21 km) – Złoty Stok/Polska – 2 msc.
•    2012 Maraton Karkonoski (43 km) – Karkonosze/Polska – 2 msc.
•    2012 Chudy Wawrzyniec (55 km) – Beskidy/Polska – 1 msc
•    2012 UTMB (104 km) – Chamonix/France – 15 msc
•    2012 Bieg 7 Dolin (35 km) – Krynica/Polska – 1 msc
•    2011 Brugi Winter Trophy (2 x 30 km) – Beskidy/Poland – 1 msc
•    2011 Bieg Rzeźnika (78 km) – Bieszczady/Polska – 1 msc (r.trasy)
•    2011 Bieg na Jawornik (21 km) – Złoty Stok/Polska – 1 msc.
•    2011 Maraton Karkonoski – Karkonosze/Polska – 2 msc.
•    2011 Bieg 7 Dolin (102 km) – Krynica/Polska – 5 msc.
•    2011 Maraton Sudecka Setka – Boguszów Gorce/Polska – 3 msc
•    2011 GEZNO (2 x 40 km) – Beskidy/Poland – 1 msc
•    2009 Bieg Rzeźnika (78 km) – Bieszczady/Polska – 1 msc (r.trasy)
•    2010 AR Word Series – Grand Raid, 500 km, Francja, 4 msc
•    2009 Abu Dhabi Adventure Race – 450 km (Emiraty Arabskie), 8
•    2009 AR Word Series – Sweden Monster  – 1100 km , (Szwecja), 3
•    2009 KI Challenge – 160 km, Chorwacja, 3
•    2009 Bergson Winter Challenge- 150 km, Gorce, Pieniny, 1
•    2008  AR Word Championship – 700 km, (Brazylia), 15
•    2008 AR Word Series – 500 km , (Szwecja)
•    2008 Czechy Race, SACP(3)- 180 km, Czechy, 2
•    2008 Adventure Trophy – 450 km,  Bieszczady, 1
•    2008 KI Challenge – 160 km, Chorwacja, 1
•    2008 Bergson Winter Challenge- 450 km, Gorce, Pieniny, 2
•    2008 Mini Bergson Winter Challenge – 120 km, Gorce, 1
•    2007 Abu Dhabi Adventure Race – 450 km (Emiraty Arabskie), 13
•    2007 Salomon Cup – Nawigator – 120 km, Grodzisk Maz., 2
•    2007 AR Word Championship – 550 km, Szkocja, 10
•    2007 Bergson Winter Challenge – 400 km, Karkonosze, 1
•    2007 Mini Bergson Winter Challenge- 120 km , Karkonosze, 1
•    2006 Bergson Winter Challenge – 400 km, Karkonosze, 2
•    2006 The North Face Adventure Trophy, 5
•    2006 Ekstremalny Rajd Orła Bielika – 250 km, Międzyzdroje, 1
•    2006 Riga Challenge – 350 km, (Łotwa)
•    2005 The North Face Adventure Trophy – 400 km, Tatry, 2
•    2005 Adventure Race Slovenia – 350 km, (Słowenia), 3
•    2004 TietoEnator Adventure – 400 km, (Szwecja), 5
•    2004 Born to Adventure – 320 km, (Czechy), 5
•    2003 Adventure Race Slovenia – 300 km, Valenje (Słowenia), 5
•    2003 Terra Incognita Adventure Race  - 450 km, (Chorwacja), 6
•    2002 Mountain Treck Carnico – 180 km (Włochy/Austria)
•    2002 Terra Incognita Adventure Race 450 km (Chorwacja)
•    1999 - 2004 Salomon Adventure Trophy -   (110 - 400 km)
•    i inne.

 

Piotr na FB

www.piotrhercog.pl

^ do góry

Natalia Tomasiak

 

Natalia Tomasiak, młoda, utalentowana i bardzo ambitna biegaczka z Krynicy Zdrój, położonej w malowniczym Beskidzie Sądeckim. Aktualnie mieszka, pracuje i promuje aktywny tryb życia w Krakowie. Trenuje biegi górskie zaledwie od 4 lat, ale już może się pochwalić niesamowitymi sukcesami. W swoim zacięciu sportowym sięga wysoko (dosłownie!): w 2016 roku, jako pierwsza Polka uczestniczyła w zawodach Pucharu Świata Skyrunning Extreme i została V zawodniczką klasyfikacji generalnej. (Skyrunning - ekstremalna forma biegów wysokogórskich. Często z wbieganiem na wysokości powyżej 2000 m.n.p.m. przy nawet 30% nachyleniu, a stopień trudności wspinaczki definiowany jest na podstawie II czy nawet III stopnia).
Reprezentantka Polski, powołana przez Polski Związek Lekkiej Atletyki na Mistrzostwa Świata w Trailu oraz Mistrzostwa Europy w Skyrunningu. Jedna z najlepszych biegaczek górskich w Europie. Śmiało i z powodzeniem sięga po nowe wyzwania, jakimi są zawody skiturowe. Od 2016 roku reprezentuje barwy Salomon Suunto Team. Od roku 2018  także polski Team Petzl.
Prywatnie optymistka i wulkan aktywności: od dziecka tkwią w niej niespożyte pokłady energii. Próbowała swoich sił w koszykówce, teakwondo, na basenie, rowerze, ale dopiero biegi górskie okazały się tym co pochłonęło ją całkowicie. Jest pasjonatką gór, biegów górskich, miłośniczką skiturów, nie obce są też jej łatwe przejścia wspinaczkowe w Tatrach – szczególnie lubi granie.. Zimą działa jako instruktorka narciarstwa, snowboardu oraz jest współzałożycielką szkółki narciarskiej dla dzieci Instruktorki. Prowadzi m.in zimowe akcje „Bezpieczny Stok”, organizowane m.in przez MSWiA i MEN. Podróżniczka, miała okazję uczestniczyć w wyprawach w ciekawe zakątki świata, takie jak Arktyka, Laponia, Kaukaz, Góry Skalistę. Autorka przewodnika „Przez Polskie Góry”, w którym zaraża aktywnością innych. W wolnych chwilach blogerka i autorka poradników sportowych.

2019:
I miejsce -Zimowy Półmaraton Gór Stołowych –  / I miejsce – Mistrzostwa Polski Alpinistów
II miejsce – Memoriał im. Edwarda Hudziaka /zawody skiturowe/
II miejsce – Mistrzostwa Polski w Skialpinizmie – Puchar Pilska /zawody skiturowe/
II miejsce – Sztafeta Górska – Kudowa-Zdrój
II miejsce – Baba Kamzik – Golden Trail Series National Cz-SK – 25 km/ + 800 m
II miejsce – Transylvania100 – 20K – 25 km / +1500 m
III miejsce – Perun Skymarathon Golden Trail Series National Cz-SK – 42 km/ + 3400m

2018:
I miejsce Vall De Rives XS (Hiszpania) - 43 km/+3500
I miejsce – Memoriał im. Edwarda Hudziaka – ski-toury
I miejsce - Łemkowyna Ultra Trail - 30 km
II miejsce – Zimowy Półmaraton Gór Stołowych (I miejsce – Mistrzostwa Polski Alpinistów w Biegach Gór-skich)
II miejsce – Polar Sport Skitour im. B.German – skitoury
II miejsce – Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich
II miejsce - Stranda Fjord Trail Race
II miejsce - Gran tTrail Orobie - 72,5 km +4200
IV miejsce -  Salomon Ben Nevis Ultra
IV miejsce - Mistrzostwa Świata Skyrunning Ultra

2017:
I miejsce – Stubai UltraTrail – 63 km/+5100
I miejsce – Wielka Prehyba – 45 km (Biegi w Szczawnnicy)
I miejsce – Beskidzki Topór – półmaraton
II miejsce 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc, dystans MINI- 17 km
III miejsce Bieg 7 Dolin – 64 km/+3100m
II miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
III miejsce – PolarSport SkiTour im. B.Germann (zawody ski-tourowe)
III miejsce Glacier 3000 Marathon +2900 (Gstaad)
XIII miejsce – Royal Ultra Sky Marathon – Gran Paradiso – Puchar Świata Skyrunning Extreme
XV miejsce Mistrzostwa Europy Skyrunning w Kraju Basków (Hiszpania) – 31 km/+2400m
VII miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiey – Mistrzostwa Świata w Trailu, Włochy Trail Scored

2016:
I miejsce Memoriał H. Openneheima (zawody ski-tourowe)
I miejsce Runek Run – Festiwal Biegowy w Krynicy-Zdroju
I miejsce Złoty Półmaraton (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
II miejsce w klasyfikacji drużynowej Salomon Suunto Team, VI miejsce Mistrzostwa Polski w Skyrunningu (Bieg Marduły) (Tatry)
II miejsce Półmaraton o Puchar Czanieckich Makaronów
II miejsce Trojak Trail – 10 km (Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich)
II miejsce Maraton Transvulcania
III miejsce Zugspitze UltraTrail Basetrail XL
III miejsce City Trail Lublin – 5 km
IV miejsce Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie (Biegi w Szczawnicy)
IV miejsce PolarSport SkiTour im. B.Germann (zawody ski-tourowe)
IV miejsce Tromso Skyrace Hamperokken (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
VI miejsce Trofeo Kima (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
VII miejsce Salomon Glen Coe Skyline (Puchar Świata Skyrunning Extreme)
V miejsce w klasyfikacji generealnej kobiet Pucharu Świata Skyrunning Extreme

2015:
III miejsce Flexistav Bieg Ultra Granią Tatr 2015 – 73 km
I miejsce Sky&Clouds Tatra Extreme (Słowacja, Tatry Wysokie)

2014:
I miejsce Ultramaraton 66 km – Festiwal Biegowy(Krynica Zdrój)

Natalia na FB

www.nataliatomasiak.pl

^ do góry