Udostępnij
2024-02-01

Autoasekuracja zabroniona!

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Nie możemy ignorować faktu, że niektórzy używają GRIGRI jako urządzenia do auto-asekuracji. Wiele stron internetowych zawiera wskazówki dotyczące modyfikacji przyrządu do tego celu.

Przede wszystkim technika ta zwiększa ryzyko dla wspinacza. Po pierwsze, wspinacz nie trzyma wolnego (hamującego) końca liny.

Dodatkowo w przypadku upadku GRIGRI może zostać zablokowany o skałę, system pozycjonujący (taśmę pozycjonującą) lub inny, niwelując w ten sposób jego funkcję hamowania. Wspinacz może spaść na ziemię. Na koniec należy pamiętać, że wszelkie modyfikacje produktu poza obiektami Petzl są formalnie zabronione (patrz Instrukcja obsługi).

Auto-asekuracja przy użyciu GRIGRI jest zabroniona!

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.