Udostępnij
2024-03-06

Długość mojej nowej liny i środek liny

picto danger de mortOSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Długość cięcia liny waha się o około 4%. Ta zmienność wynika głównie z elastyczności liny, która ma wpływ na mierzoną długość przed jej przecięciem. Petzl stosuje metodę pomiaru UIAA.

Celem Petzl jest zagwarantowanie, że nowe liny mają minimalną nominalną długość. Na przykład nowa 50-metrowa lina Petzl może mieć od minimum 50 do maksymalnie 52 metrów. Inny przykład, nowa 70-metrowa lina Petzl może mieć od minimum 70 do maksymalnie 73 metrów. Podobnie jak w przypadku położenia środka liny, między dwoma końcami liny można zaobserwować odstęp 1,2 m.

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.