Udostępnij
2024-02-19

Wypięcie i opuszczenie poszkodowanego wpiętego przyrządem CROLL

TYLKO DLA EKSPERTÓW

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Partner interweniuje z dołu, używając własnego sprzętu. Przed rozpoczęciem interwencji ratownik musi przeprowadzić ocenę ryzyka i między innymi sprawdzić, czy liny poszkodowanego są w dobrym stanie. Do przejęcia poszkodowanego zostanie wykorzystana technika balansu. Ratownik wychodzi po linie asekuracyjnej poszkodowanego

1. Ratownik podchodzi na swoim przyrządzie zjazdowym RIG, wpina swoją lonżę do ofiary i przepina swój ASAP w linę poszkodowanego, ponad nim.

wpiecie i opuszczenie poszkodowanego CROLL 1

2. Ratownik wpina się do poszkodowanego. Może wówczas usunąć niepotrzebny sprzęt, który przeszkadza poszkodowanemu.

wpiecie i opuszczenie poszkodowanego CROLL 2

3. Ratownik montuje pętlę nożną na linie poszkodowanego i wykonuje balans na przyrządzie zaciskowym ASCENSION

wpiecie i opuszczenie poszkodowanego CROLL 3

4. Obciążając pętlę nożną odciąża i odblokowuje przyrząd CROLL poszkodowanego, po czym podnosi go. Wypina przyrząd CROLL i wybiera luz w przyrządzie zjazdowym RIG na tyle, ile jest to możliwe.

wpiecie i opuszczenie poszkodowanego CROLL 4

5. Ratownik, obciążając przyrząd zjazdowy RIG, odzyskuje swój przyrząd zaciskowy. Wpina karabinek hamujący i zjeżdża razem z poszkodowanym na ziemię.

wpiecie i opuszczenie poszkodowanego CROLL 6

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.