Udostępnij
2024-02-19

RIG napinanie tyrolki

RIG może być użyty jako przyrząd blokujący do napinania tyrolki.

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

RIG umożliwia proste napięcie liny, bez jej uszkodzenia w przypadku przeciążenia oraz łatwe jej zluzowanie. System jest przeznaczony do małych obciążeń: jedna lub dwie osoby w zależności od zastosowania i sytuacji.
Ostrzeżenie: przedstawiona tutaj instalacja jest tylko częścią systemu. Kompletny system powinien obejmować również (w zależności od terenu) co najmniej jeszcze jedną dodatkową linę ratunkową bądź asekuracyjną.

Napinanie tyrolki:

RIG 2018: system AUTO-LOCK umożliwia operacje napinania bez konieczności operowania rączką.
RIG < 2018: rączka w pozycji B (asekuracja).

Prosty system napinania: napinanie przez dwóch ludzi.

RIG 12 tyrolka na linie1

Węzeł flagowy wykonaj przynajmniej 1m od przyrządu na wolnym końcu liny.
Okazjonalne przeciążenie może spowodować poślizg liny w przyrządzie RIG. Ten poślizg pomaga zmniejszyć siłę uderzenia i nie może być utrudniony przez węzeł.
Węzeł ogranicza poślizg liny w RIG w przypadku długotrwałego przeciążenia.

Zluzowanie systemu:

Do zluzowania tyrolki, dodaj karabinek kierunkowy do stanowiska RIG. Naciśnij na rączkę, trzymaj linę po stronie hamulca, aby kontrolować prędkość opuszczania.

RIG 12 tyrolka na linie2

Deinstalacja tyrolki:
W przypadku zbyt mocnego napięcia, użycie rączki może być niemożliwe do jej zluzowania. Konieczne może być ponowne użycie systemu napinającego.

Obciążenia punktów stanowiskowych:
Napięcie tyrolki prostym systemem na linie o średnicy 10,5 mm może wytworzyć obciążenie 3,5kN przed obciążeniem liny tyrolki.
Poślizg liny w RIG zmniejsza ryzyko przeciążenia punktów kotwiczących.

Wolna przestrzeń:
Lina tyrolki ugnie się po jej obciążeniu. Upewnij się, że pod liną jest wystarczający prześwit, aby umożliwić ruch ładunku bez ryzyka uderzania w ziemię lub przeszkodę

pikto czlowieczek info OSTRZEŻENIE: nigdy nie napinaj liny za pomocą wciągarki lub samochodu: zbyt mocno napięta tyrolka może uszkodzić RIG i generować znaczne siły na punkty kotwiczące i na linę. Jeśli potrzebujesz mocnego napięcia, użyj liny stalowej z odpowiednim systemem napinającym.

 

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.