Udostępnij
2024-02-07

Ochrona przed upadkiem przyrządu ASAP

W niektórych sytuacjach roboczych niezbędne jest zabezpieczenie wszystkich narzędzi i całego sprzętu przed ich upuszczeniem.

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Ochrona przed upadkiem przyrzadu ASAP1Przyrządy ASAP B71AAA i B071AA00 nie mogą być zabezpieczone przed upuszczeniem.

Ochrona przed upadkiem przyrzadu ASAP2 Z ASAP LOCK można korzystać bez odpinania go z uprzęży, dzięki czemu jest zawsze zabezpieczony.


Ochrona przed upadkiem przyrzadu ASAP3 ASAP B71 posiada otwór do zaczepienia linki zabezpieczającej.

Ochrona przed upadkiem przyrzadu ASAP4 1W niektórych sytuacjach roboczych niezbędne jest zabezpieczenie wszystkich narzędzi i całego sprzętu przed ich upuszczeniem. Możliwe jest przymocowanie ASAP do karabinka OK TRI-ACT za pomocą linki zabezpieczającej. Ostrzeżenie: użycie linki utrudnia obsługę urządzenia, zwiększając potencjalne zagrożenia i zwiększa prawdopodobieństwo niewłaściwego użycia.

Instalacja linki zabezpieczającej

Przywiąż jeden koniec linki zabezpieczającej do dolnego otworu ASAP (oznaczonego nr. 7 w punkcie oznaczenia części przyrządu instrukcji użytkowania). Węzeł linki zabezpieczającej musi być przywiązany jak najbliżej przyrządu, aby rozmiar pętli był jak najmniejszy.
Zrób pętlę na drugim końcu linki i wepnij ją do karabinka OK TRIACT. Pętla musi być zaciśnięta na ramieniu karabinka, aby pozostawała na swoim miejscu, w pobliżu otworów do wpinania ASAP.

Linka zabezpieczająca musi być krótka: po założeniu powinna mierzyć nie więcej niż 11 cm. Aby ułatwić przenoszenie, można użyć linki elastycznej, pod warunkiem, że nie jest dłuższa niż 11 cm, gdy nie jest rozciągnięta.

Podczas mocowania ASAP do liny, przeciągnij linkę zabezpieczającą wzdłuż tylnej części przyrządu (strona przeciwna do koła blokującego). Po podłączeniu karabinka OK TRIACT do ASAP linka zabezpieczająca nie może dosięgać koła blokującego.

Ochrona przed upadkiem przyrzadu ASAP5OSTRZEŻENIE – NIEBEZPIECZEŃSTWO:

– Jeśli linka zabezpieczająca ma długość większą niż 11 cm, po jej zainstalowaniu.

– Jeżeli linka zabezpieczająca znajduje się po stronie koła blokującego ASAP, istnieje ryzyko zakleszczenia linki w kole blokującym, powodując nieprawidłowe działanie ASAP

Ochrona przed upadkiem przyrzadu ASAP6OSTRZEŻENIE: podczas korzystania z ASAP, karabinek OK TRIACT musi zostać przepięty przez dwa otwory mocujące, a lina musi przebiegać wewnątrz karabinka. JEŚLI NIE, NIEBEZPIECZEŃSTWO ŚMIERCI.

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.