Udostępnij
2024-02-02

Właściwości MAESTRO

MAESTRO łączy w sobie właściwości bloczka z blokadą i przyrządu zjazdowego dla skutecznego wciągania, zwalniania i odpuszczania ładunku. System AUTO-LOCK automatycznie zatrzymuje ładunek i ustawia rączkę w pozycji zablokowanej.

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

1. Zasada działania

MAESTRO wykorzystuje bloczek zamontowany na kole zapadkowym, dzięki czemu lina może przemieszczać się w jednym kierunku, a zostaje zablokowana w drugim. W kierunku rotacji bloczka umożliwia szybkie przemieszczanie liny. W przeciwnym kierunku lina blokuje się po przez zaciśnięcie jej pomiędzy ruchomą a stałą tarczą hamulcową.

• Lina może poruszać się w kierunku wciągania, nawet gdy ruchoma tarcza hamulcowa znajduje się w pozycji zablokowanej: wciąganie jest zawsze możliwe, nawet gdy lina jest zablokowana, bez konieczności obsługi rączki.
• Rączka umożliwia zwolnienie blokady, aby lina mogła się poruszać. Lina po stronie hamulca musi być przytrzymywana podczas obsługi rączki, w celu zapewnienia odpowiedniej kontroli opuszczania.
• System AUTO-LOCK automatycznie zatrzymuje ładunek i ustawia rączkę w pozycji zablokowanej.

MAESTRO zasada dzialania 1

2. Różne rodzaje tarcia w trakcie opuszczania

Normalne tarcie: każde opuszczanie musi zaczynać się od liny przebiegającej przez zewnętrzny hamulec. Poprowadź linę tak, aby zawsze pozostała na swoim miejscu w hamulcu.

Uważaj na skręcenia lub pętle liny, które mogłyby spowodować wypadnięcie liny z hamulca. Minimalne tarcie: jeśli podczas opuszczania występuje zbyt duże tarcie (spęczniała lub brudna lina, lekki ładunek…) linę można wyjąć z zewnętrznego hamulca.

We wszystkich przypadkach lina po stronie hamulca musi być trzymana podczas opuszczania.

UWAGA: pociągnięcie rączki zwalnia blokadę; im mocniej pociągnięta jest rączka, tym bardziej ruchoma tarcza hamulcowa odblokowuje się, aby umożliwić ruch linie. Jeśli rączka zostanie pociągnięty zbyt daleko, ruchoma tarcza hamulcowa nie będzie już hamować liny.

Ostrzeżenie: każde nadmierne pociągnięcie za rączkę może spowodować utratę kontroli.

MAESTRO zasada dzialania 2

3. Wydajność podczas wyciągania

Rolka dużej średnicy, zamontowana na łożysku kulkowym, oferuje dużą wydajność zarówno gdy MAESTRO zamocowane jest jako główny przyrząd w układzie bloczków jak i w sytuacji przeciwwagi.

Blokada jest uwalniana automatycznie podczas wciągania, nie wymaga jakiegokolwiek działania ze strony użytkownika.

Do zbudowania złożonych układów bloczków, MAESTRO ma dodatkowy otwór wpinania.

MAESTRO zasada dzialania 3
Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.