Udostępnij
2024-03-04

HYBRID CONCEPT – Wybierz źródło zasilania swojej latarki czołowej

Dzięki konstrukcji HYBRID CONCEPT w kompaktowych latarek czołowych Petzl można użyć zarówno akumulatora CORE jak i 3 baterii AAA, bez konieczności stosowania przejściówki. Praktyczne i elastyczne rozwiązanie, by korzystać z zalet obydwu źródeł zasilania w zależności od zastosowania.

Aby pomóc Ci wybrać pomiędzy bateriami a akumulatorami CORE, poniżej przedstawiono wpływ używania jednego lub drugiego źródła energii na działanie latarki:

hybrid roznica baterie 1

Jasność

Po włączeniu latarki jasność jest mniej więcej taka sama w przypadku standardowych baterii lub akumulatora CORE. Różnica jasności przy włączeniu wynosi maksymalnie około 10%.

Istnieje jednak różnica w wydajności, gdy latarka jest używana:

hybrid roznica baterie 4

W przypadku akumulatora CORE jasność generalnie pozostaje stała przez cały określony czas świecenia.

hybrid roznica baterie 5

W przypadku baterii jasność stopniowo maleje w miarę ich rozładowywania.

pikto czlowieczek info

Należy pamiętać, że w zależności od marki baterii ich wydajność może różnić się od specyfikacji Petzl. Wynika to z różnic w jakości baterii. Dla Twojej informacji, nasze pomiary wydajności zostały wykonane na nowych bateriach (DURACELL) zgodnie z normą PLATO / ANSI FL 1.

Czas świecenia

 Czas pracy akumulatora CORE jest krótszy niż w przypadku baterii AAA ze względu na inny tryb rozładowania.

hybrid roznica baterie 6

Samorozładowanie

W przypadku akumulatora CORE samorozładowanie jest bardzo małe. Dla baterii AAA jest pomijalne.

pikto czlowieczek info

W przypadku długotrwałego przechowywania akumulator lub baterie należy przechowywać w chłodnym, suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła (poniżej 25°C). Należy wyjąć baterie lub akumulator CORE z latarki. Pamiętaj o regularnym ładowaniu akumulatora CORE (mniej więcej co 6 miesięcy). Sprawdź datę ważności baterii.

hybrid roznica baterie 8

Używanie w niskiej temperaturze

Baterie jak również akumulator CORE, są wrażliwe na temperaturę poniżej 0° C. W zakresie od 0° do -20° C czas świecenia można skrócić nawet o 50%.

pikto czlowieczek info

Niezależnie od tego, czy używasz baterii czy akumulatorów, w temperaturze poniżej 0°C zalecamy trzymanie latarki w cieple, gdy nie jest używana, na przykład w kieszeni.

hybrid roznica baterie 9
Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.