Kask wspinaczkowy

Wygodne, proste, lekkie, z szybką regulacją, kaski wspinaczkowe stanowią jeden najważniejszych elementów wyposażenia w sportach górskich. Góry, jaskinie i kaniony nie są dla człowieka przyjaznym środowiskiem. Spadające kamienie, niesione prądem gałęzie, wszelkie potknięcia, upadki i odpadnięcia grożą urazem – przede wszystkim głowy. Czy to nie wystarcza, by uzasadnić noszenie kasku? Zwłaszcza, jeśli jest tak wygodny, lekki i stabilny jak kask wspinaczkowy Petzl?
Kaski wspinaczkowe i alpinistyczne: jakie są poziomy ochrony?
Kaski Petzl zapewniają standardową lub zwiększoną ochronę w zależności od modelu lub potrzeb każdego użytkownika.
Ochrona standardowa: ochrona przed spadającymi przedmiotami (skały, kamienie…) zgodnie z normą EN 12492 lub UIAA 106.
Zwiększona ochrona: ochrona przed spadającym przedmiotami oraz przed uderzeniami z przodu, z tyłu i z boków. Kasku wspinaczkowy ze zwiększoną ochroną  będzie oznaczona etykietką Petzl TOP AND SIDE PROTECTION.

Wybór kasku wspinaczkowego i alpinistycznego Petzl
Kaski Petzl podzielone są na kilka serii przeznaczonych do każdego użycia.
• Seria PERFORMANCE przeznaczona do intensywnego użycia w każdym terenie, w której położona nacisk na lekkość i wentylację dla optymalnego komfortu.
• Seria ADVANCED przeznaczona do regularnego uprawiania wspinaczki i alpinizmu, z bardzo dobrym stosunkiem ciężar/ wentylacja/komfort.
• Seria DISCOVER jest odpowiednia do rozpoczęcia przygody z wspinaczką, alpinizmem, via ferratami, speleologią, kanioningiem. Kaski mają wytrzymałą konstrukcję i są wygodne. Kask wspinaczkowy ELIA jest specjalnie opracowana dla kobiet, może być noszony z włosami związanymi w kucyk.
• Specjalne kaski dla dzieci, do speleologii, do użycia zbiorowego.