Udostępnij
2024-02-23

Wideo: podstawy wspinania w lodzie: osadzenia śrub lodowych, stanowiska, Abałakow

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru.

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Kiedy wodospady zamarzają, a góry nabierają zimowego charakteru, alpiniści ostrzą ostrza czekanów i wyciągają cały zimowy sprzęt. Film przedstawia techniki osadzania śrub lodowych, budowania stanowisk w lodzie, stanowiska Abałakowa.

Omawiamy kwestie techniczne, ale należy pamiętać, że podczas wspinania w lodzie szczególnie ważne jest, aby mieć świadomość środowiska, w którym się porusza. Jakość lodu, jego struktura, ukształtowanie terenu i ostatnie wahania temperatury to istotne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wspinaczce po lodzie.

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.