Udostępnij
2024-01-30

Asekuracja drugiego ze stałego punktu stanowiskowego

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Założyć linę do GRIGRI zwracając uwagę na jej prawidłowy przebieg w przyrządzie. Wpiąć GRIGRI do stanowiska karabinkiem zakręcanym. Zakręcić karabinek. Wykonać test działania zgodnie z instrukcją obsługi

wspinanie wielowyciagowe ze stalego stanowiska

Należy unikać wszelkiego zablokowania przyrządu lub wszelkiego nacisku na krzywkę, które mógłby spowodować brak działania hamującego liny.

wspinanie wielowyciagowe ze stalego stanowiska1

Gdy drugi wychodzi należy wybierać luz trzymając cały czas wolny (hamujący) odcinek liny.  Ta technika nie jest idealna: w tej pozycji GRIGRI nie hamuje liny optymalnie (zwłaszcza dotyczy to cienkich lin).  Zalecamy użycie innej techniki, z punktem przekierowania.

wspinanie wielowyciagowe ze stalego stanowiska2
Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.