Udostępnij
2024-01-29

Ryzyko związane z wymianą liny w lonży ADJUST

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

Wielu użytkowników pytało nas, czy istnieje możliwość wymiany liny w lonży CONNECT ADJUST i DUAL CONNECT ADJUST.

Jeśli chodzi o modyfikację ŚOI, należy przede wszystkim pamiętać o następującej informacji z instrukcji użytkowania:

Modyfikacje/naprawy (zabronione poza fabrykami Petzl, z wyjątkiem części zamiennych).

Obecnie nie ma części zamiennej umożliwiającej wymianę liny w tych lonżach.

Użytkownik musi być świadomy głównych zagrożeń wynikających z modyfikacji tego produktu poza fabrykami Petzl.

– Węzły zawiązane na końcach lonży mogą się poluzować, jeśli zostaną nieprawidłowo zawiązane. Jeśli węzeł się rozwiąże, istnieje duże ryzyko upadku.

– Lonże zostały przetestowane przy określonej, stałej/regulowanej długości ramienia. W przypadku zmiany długości lonży wartości obciążenia uzyskane w testach dynamicznych mogą wzrosnąć.

– Petzl przeprowadził serię testów, aby zapewnić kompatybilność liny z przyrządem blokującym. W przypadku użycia liny innego rodzaju/średnicy Petzl nie może zagwarantować, że przyrząd blokujące będzie działał prawidłowo.

Petzl opracował i udoskonalił lonże regulowane ADJUST z specjalną liną, która jest kompatybilna z przyrządem blokującym. Ze względów bezpieczeństwa Petzl zdecydował się na zastosowanie zakończeń zszywanych.

Dlatego też, jeśli zdecydujesz się na wymianę liny w lonży regulowanej, musisz mieć świadomość ryzyka, za które bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność.

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.