Udostępnij
2024-01-31

Asekuracja z użyciem REVERSO

picto danger de mort OSTRZEŻENIA

• Przeczytaj ze zrozumieniem instrukcje użytkowania przyrządów użytych w tej poradzie technicznej zanim zaczniesz ją stosować. Musisz przeczytać i zrozumieć informacje zawarte w instrukcjach użytkowania do zrozumienia tych dodatkowych informacji.

• Opanowanie tych technik wymaga specjalnego szkolenia. Współpracuj z profesjonalistą, aby potwierdzić swoją zdolność do bezpiecznego i niezależnego wykonywania tych technik, zanim spróbujesz zastosować je bez nadzoru

• Podajemy przykłady technik związanych z Twoją działalnością. Mogą istnieć inne, których tutaj nie opisujemy.

We wspinaczce i alpinizmie podstawą prawidłowe użycie przyrządów asekuracyjnych jest kluczowe. Asekurujący trzyma życie swojego partnera w swoich rękach. To zadanie wymaga tyle samo uwagi, co treningu. Zaufanie wspinacza do asekurującego ma duży wpływ na jego wyniki. Należy pamiętać, że dobry wspinacz powinien być także dobrym asekurującym.

Asekuracja z REVERSO

REVERSO to przyrząd asekuracyjno/zjazdowy, do obsługi którego wykorzystuje się z typową sekwencję ruchów charakterystycznych dla większości urządzeń asekuracyjnych typu kubek. Dlatego też ten film przedstawia technikę asekuracji typową dla wszystkich przyrządów Petzl tego typu (VERSO, REVERSO i UNIREVERSO).

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.