ANGE S

Ultralekki i zwarty karabinek z systemem MonoFil Keylock

Karabinki i ekspresy
Cena:
79 zł
Kod produktu:
M57
Aby zamówić ten produkt zaloguj się
na konto biznesowe
Chcesz kupić jako osoba prywatna?

Karabinek nowej generacji ANGE S jest pośrednim między karabinkami z klasycznym ramieniem i karabinkami „drucianymi”. Łączy płynny ruchu klasycznego ramienia karabinka i lekkość systemów z drutem. Technologia MonoFil Keylock Petzl i przekrój H zapewniają karabinkowi ANGE S minimalny ciężar – 28 gramów oraz optymalny stosunek ciężaru do wytrzymałości. Dzięki temu jest przeznaczony dla wspinaczy, którzy chcą znacznie zredukować ciężar swojego sprzętu. Charakterystyczny kształt zamka ułatwia wpinanie i wypinanie karabinka.

• Karabinek ANGE S jest ultralekki (28 g) i kompaktowy. Idealny do alpinizmu i na drogi wielowyciągowe, na których zmniejszenie ciężaru sprzętu jest bardzo ważne.
• Technologia MonoFil Keylock Petzla zapewnia bardziej płynne otwieranie i zamykania karabinka oraz znacznie większa żywotność w porównaniu do tradycyjnych karabinków „drucianych”. Ramię-drut jest chronione z boków przed otarciami (np.o skałę).
• Przekrój o kształcie H  zapewnia idealny stosunek ciężar / wytrzymałość.
• Wycięcie w dolnej części karabinków ANGE S i ANGE L utrzymuje STRING w miejscu i zapewnia prawidłową pozycje taśmy ekspresu względem karabinka.
• Powierzchnia kontaktu z liną i punktem stanowiskowym / przelotem są szersze, ułatwiające przesuwanie się liny i zmniejszając zużycie karabinka.
• „Nos” karabinka ma otwór umożliwiający usuwanie lodu, śniegu czy zanieczyszczeń.
• Gwarancja 3 lata.

 

Kod M57 G M57 O
Ciężar 28 g 28 g
Wytrzymałość oś podłużna 20 kN 20 kN
Wytrzymałość oś poprzeczna 7 kN 7 kN
Wytrzymałość z otwartym zamkiem 9 kN 9 kN
Prześwit ramię proste 19 mm 19 mm

Informacje techniczne