ANGE L

Ultralekki karabinek z systemem MonoFil Keylock

Karabinki i ekspresy
Cena:
79 zł
Kod produktu:
M59
Aby zamówić ten produkt zaloguj się
na konto biznesowe
Chcesz kupić jako osoba prywatna?

Karabinek nowej generacji ANGE L jest pośrednim między karabinkami z klasycznym ramieniem i karabinkami „drucianymi”. Łączy płynny ruchu klasycznego ramienia karabinka i lekkość systemów z drutem. Technologia MonoFil Keylock Petzl i przekrój H zapewniają karabinkowi ANGE L niewielki ciężar – 34gramy oraz optymalny stosunek ciężaru do wytrzymałości. Dzięki temu jest przeznaczony dla wspinaczy, którzy chcą zmniejszyć ciężar swojego sprzętu, zachowując ergonomię standardowego karabinka. Charakterystyczny kształt zamka ułatwia wpinanie i wypinanie karabinka.

• Karabinek ANGE L jest lekki (34 g). Przeznaczony do wspinaczki skłakowej jak również, do alpinizmu. Odpowiedni dla osób, kóre chcą mieć wygodny i wytrzymały sprzęt, ważący jak najmniej.
• Technologia MonoFil Keylock Petzla zapewnia bardziej płynne otwieranie i zamykania karabinka oraz znacznie większa żywotność w porównaniu do tradycyjnych karabinków „drucianych”. Ramię-drut jest chronione z boków przed otarciami (np.o skałę).
• Przekrój o kształcie H  zapewnia idealny stosunek ciężar / wytrzymałość.
• Wycięcie w dolnej części karabinków ANGE S i ANGE L utrzymuje STRING w miejscu i zapewnia prawidłową pozycje taśmy ekspresu względem karabinka.
• Powierzchnia kontaktu z liną i punktem stanowiskowym / przelotem są szersze, ułatwiające przesuwanie się liny i zmniejszając zużycie karabinka.
• „Nos” karabinka ma otwór umożliwiający usuwanie lodu, śniegu czy zanieczyszczeń.

 

Kod M57 B M57 G
Ciężar 34 g 34 g
Wytrzymałość oś podłużna 22 kN 22 kN
Wytrzymałość oś poprzeczna 7 kN 7 kN
Wytrzymałość z otwartym zamkiem 10 kN 10 kN
Prześwit 26 mm 26 mm

Informacje techniczne