Udostępnij
2023-11-22

Petzl Spirit – nowa generacja

W 1993 roku Petzl wprowadził na rynek pierwszą generację karabinków SPIRIT. Ich nazwa została zainspirowana innowacyjnym duchem pionierów lotnictwa z początku XX wieku, w szczególności Charlesa Lindbergha i jego samolotu Spirit of Saint Louis. Dzięki licznym innowacyjnym funkcjom ten karabinek stał się kultowym produktem Petzl w ciągu ostatnich trzech dekad.  W 2023 roku trzecia generacja karabinków SPIRIT, z udoskonalonymi parametrami, pozostaje wzorem karabinków do wspinaczki skałkowej. 

 

Spirit

 

Gdy produkt pozostaje wzorcem przez trzy dekady, to znaczy, że został dobrze zaprojektowany i wykonywany w tak sposób, by spełniać rosnące wymagania jego użytkowników. Karabinek SPIRIT jest właśnie taki. Co jest źródłem jego sukcesu? Przede wszystkim ergonomiczna konstrukcja zapewniająca bardzo dobre trzymanie w dłoni.  Następnie kształt karabinka wpływający na łatwość wpinania i wypinania, wygięte ramię ułatwiające wpięcie liny oraz słynny system Keylock chroniący przed przypadkowym zahaczaniem o linę czy plakietki. Wreszcie niezawodność, trwałość oraz optymalny stosunek ciężaru do wydajności są cechami cenionymi przez użytkowników od premiery produktu.

 

Spirit1

Nowy SPIRIT 2023 nie zawiedzie. Każda funkcja została ulepszona, aby poprawić wydajność i zapewnić doskonałe wpinanie.  Karabinek ma wszystko, czego potrzebujesz i nic co jest zbędne. Użytkownicy zauważą trzy otwory w korpusie. Jest to unikalny i innowacyjny element projektu, który również optymalizuje wagę karabinka. Kształt zamka ma został przeprojektowany z szerszą krzywizną, aby umożliwić wypinanie łatwiej niż kiedykolwiek.  Płaska powierzchnia na ramieniu została zmieniona dla poprawienia ergonomii wpinania. Wreszcie karabinek z wygiętym ramieniem jest dostępny w sześciu różnych kolorach: szarym, fioletowy, zielony, czerwony, żółty i niebieski.  Kolorystyka pasuje do kości, mechaników. Kolorowe karabinki dostępne są pojedynczo lub w zestawie sześciu karabinków SPIRIT.

 

Spirit2

 

Oczywiście SPIRIT pozostanie elementem ekspresu SPIRIT EXPRESS, dostępnym w trzech długościach (11, 17 i teraz 25 cm) i jednym kolorze (szary karabinek z prostym zamkiem, pomarańczowy karabinek z wygiętym ramieniem, czarna taśma).

 

Spirit4
 

Więcej informacji o karabinkach i ekspresach Petzl SPIRIT

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.