Udostępnij
2024-05-10

Nowe uprzęże CORAX i kask BOREA – wspinanie dla każdego

Właśnie odkryłeś wspinaczkę na lokalnej ściance. Ale teraz jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok: wspinać się w terenie. Aby to zrobić, będziesz potrzebować dodatkowego sprzętu. Mamy dla Ciebie nowe uprzęże CORAX i CORAX LT oraz nową wersję kasku BOREA!

CORAX dla każdego wspinacza
Produkty z serii DISCOVER zostały opracowane w celu zaspokojenia potrzeb wspinaczy poszukujących skutecznego, niedrogiego i trwałego sprzętu. Oferują wyjątkowe wrażenia już od pierwszego kontaktu ze wspinaczką. Uprzęże CORAX są teraz dostępne w dwóch różnych wersjach:
CORAX – w pełni regulowana dzięki dwóm klamrom paska i regulowanym taśmom udowym, występująca w dwóch rozmiarach (1 i 2) oraz trzech kolorach (DARK GRAY, DARK RED, NAVY BLUE). CORAX LT, która ma tylko jedną klamrę paska i nieregulowane taśmy udowe. CORAX LT jest dostępny również w wersji dla kobiet: CORAX LT WOMEN.
CORAX LT jest dostępny w pięciu rozmiarach (od XS do XL) i dwóch kolorach (DARK GRAY i INDIGO BLUE dla CORAX LT, LILAC WHITE i CORAL SAND dla CORAX LT WOMEN).

CORAX

C051AB CORAX LowRes
C051BB CORAX LowRes
C051CB CORAX LowRes

CORAX LT

C052AB CORAX LT GREY LowRes
C052AB CORAX LT BLUE LowRes

CORAX LT WOMEN

C052BB CORAX LT WOMEN WHITE LowRes
C052BB CORAX LT WOMEN CORAL LowRes

Wygodne i łatwe w użyciu

Wszystkie uprzęże CORAX zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym komforcie. Dlatego posiadają szeroki pas biodrowy i taśmy udowe z wyściółką zapewniające wyjątkowo wygodne dopasowanie. Dodatkowo konstrukcja FRAME Technology optymalnie rozkłada obciążenie między pasem biodrowym a taśmami udowymi. Uprzęże mają możliwość transportu i organizacji dużej ilości sprzętu: dwa sztywne uchwyty sprzętowe z przodu ułatwiające wpinanie i wypinanie ekspresów, dwa miękkie uchwyty z tyłu są ustawione pod kątem, by sprzętu przesuwał się do przodu, a jednocześnie nieprzeszkadzające w noszeniu plecaka, tylna pętla do akcesoriów typu worek na magnezję, buty, maillon rapide, lina do podciągania itd. Uprzęże są również kompatybilne z uchwytem sprzętowym CARITOOL EVO służącym do transportu śrub lodowych.

Wisienka na torcie? Uprzęże CORAX mają przyjazną dla środowiska konstrukcję: pas biodrowy i taśmy udowe są wykonane w 100% z poliestru pochodzącego z recyklingu!

Climbing in Puntas Basque Country Spain Climbing Discover CORAX LT BOREA

Kask BOREA, wciąż pozycja obowiązkowa

Kask BOREA, kolejny flagowy produkt z gamy DISCOVER, będzie hitem wśród kobiet wspinających się w 2024 roku!
Łatwa w regulacji, półsztywna opaska OMEGA posiada wycięcie umożliwiające noszenie kasku z długimi włosami związanymi w kucyk. Kask BOREA jest tak wygodny w noszeniu jak zawsze, niezależnie od aktywności. Jego mocną stroną jest wszechstronność, ponieważ równie dobrze nadaje się do wspinaczki, alpinizmu, speleologii, na via ferraty, a nawet do kanioningu. Nowa konstrukcja ma dużą liczbę otworów wentylacyjnych, a rowkowane wnętrze z pianki ułatwia przepływ powietrza.

Climbing in Puntas Basque Country Spain Climbing Discover CORAX BOREA 1

Wszechstronny kask

BOREA to przede wszystkim solidny kask ze zwiększoną ochroną. Jego twarda skorupa zewnętrzna jest odporna na uderzenia i zarysowania, zapewniając optymalną trwałość. Opaska na głowę jest chowana wewnątrz kasku, co ułatwia przechowywanie i zapobiega uszkodzeniom podczas transportu. Kask jest przylegający do głowy, obniżony z tyłu dla lepszej ochrony przed uderzeniami z przodu, z tyłu i z boków (posiada oznaczanie Petzl TOP AND SIDE PROTECTION). BOREA jest dostępna w jednym rozmiarze (od 52 do 58 cm) i w trzech kolorach (LILAC WHITE, NAVY BLUE i JUNGLE GREEN). Po wypróbowaniu nie będziesz chciała się bez niego obejść!

A048AB00 BOREA LowRes
A048AB01 BOREA LowRes
A048AB02 BOREA LowRes
Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.