Udostępnij
2023-11-22

Latarki czołowe Petzl Tikka w nowym wydaniu

Nadchodzi zmiana czasu z letniego na zimowy, co jest dla nas symbolicznym świętem latarek czołowych. Dni stają się coraz krótsze, już popołudniem robi się ciemno. Dlaczego jednak noc ma być przeszkodą w wycieczkach, spacerach, treningu biegowym? Z dobrą latarką czołową można kontynuować swoje ulubione aktywności również w ciemnościach.

W tym roku Petzl prezentuję nową generację kultowych już latarek czołowych TIKKA.
Jest to świetna okazja dla tych z Was, którzy nie mają jeszcze czołówki lub wyciągnęli starą czołówkę i odkryli, że nie daje ona dużo światła.

Nowe latarki mają elegancki design i są praktyczne w użyciu. Jeden przycisk jest łatwy w obsłudze i zapewnia szybką zmianę trybów oświetlenia. Korpus latarki można przechylić i skierować wiązkę światłą w górę lub w dół. Oprócz zmian wizualnych wszystkie latarki są mocniejsze od swoich poprzedników, zwiększył się też ich zasięg, przy zachowaniu takiego samego czasu świecenia.

tikka1
Konstrukcja HYBRID CONCEPT umożliwia stosowanie w czołówkach Petzl baterii AAA lub akumulatora CORE.  W zależności od użytego źródła zasilania, czołówka automatycznie rozpoznaje jego rodzaj (bateria lub akumulator) i dostosowuje moc światła.

Każdy model, z wyjątkiem podstawowego modelu TIKKINA, jest wyposażony w pokrowiec SHELL LT, który pełni rolę lampy, jeśli włożysz do niej zapaloną czołówkę.

shell lt iko1

 

Latarki występują w kilku kolorach, spośród których można wybrać swój ulubiony.

tikka
 

TIKKINA

TIKKINA  to prosta, kompaktowa czołówka o strumieniu świetlnym 300 lumenów i równomiernym, jednorodnym świetle. Nadaje się zarówno do czytania w namiocie, jak i do poruszania się po kempingu czy pieszych wędrówek. Łatwa w użyciu i lekka, z łatwością mieści się w kieszeni lub plecaku, dzięki czemu możesz ją zabrać wszędzie.

 

 

TIKKA

Czołówka, od której wszystko się zaczęło! Wprowadzona na rynek 20 lat temu jako pierwsza latarka Petzl z technologią LED, TIKKA® ma dziś 350 lumenów.  Jest niezbędna do nocnych wędrówek, biwakowania lub zwyczajnie czytania w namiocie lub w podróży. Prosta w użyciu, nieduża, można ją włożyć do kieszeni kurtki lub plecaka. Fosforyzujący reflektor umożliwia odnalezienie latarki w ciemności, a czerwone światło nie oślepia innych osób.

 

 

TIKKA CORE

TIKKA CORE to tegoroczna nowość. To wersja latarki czołowej TIKKA dostarczanej z akumulatorem. Jest to praktyczne rozwiązanie przy częstym używaniu czołówki podczas wszelkich aktywności na świeżym powietrzu, np. wędrówek, biwakowania czy podróży. Latarka fosforyzujący reflektor umożliwia odnalezienie latarki w ciemności, a czerwone światło nie oślepia innych osób. Opaska elastyczna z odblaskowymi elementami jest widoczna z daleka.
 

 

core

ACTIK i ACTIK CORE

Silniejsze rodzeństwo latarek z serii TIKKA nosi nazwę ACTIK i należy do wyższej kategorii czołówek sportowych. Ich mocniejszy strumień świetlny determinuje ich zastosowanie w bardziej dynamicznych aktywnościach outdoorowych, takich jak bieganie, piesze wędrówki czy wspinaczka górska.

Różnica między tymi dwoma modelami polega na użyciu innego źródła zasilania, co za tym idzie różnej jasności poszczególnych modeli.

ACTIK CORE ma strumień świetlny 600 lumenów, a ACTIK z trzema standardowymi bateriami AAA/LR03 nieco mniej, 450 lumenów. ACTIK CORE jest bardziej odpowiedni do codziennych, intensywnych aktywności, kiedy masz możliwość  naładowania czołówki na następny dzień. ACTIK na baterie nadaje się do rzadszego użytkowania, gdy odstawiasz czołówkę na kilka dni do szafy i nie musisz jej ładować przy następnym użyciu lub do wielodniowego użytkowania w odległych miejscach, w których nie ma możliwości naładowania akumulatora

Obydwa modele są idealne do dynamicznych sportów outdoorowych. Fosforyzujący reflektor umożliwia odnalezienie latarki w ciemności, a czerwone światło nie oślepia innych osób.  ACTIK CORE jest dostarczany z akumulatorem CORE, jest też kompatybilny trzema bateriami AAA, dzięki konstrukcji HYBRID CONCEPT. ACTIK z kolei jest dostarczany z trzema bateriami AAA, można do niego dokupić akumulator CORE.  Latarki wykrywają automatycznie źródło światła i dostosowują do niego swoje parametry oświetlenia.

 

 

actik

 

 

Wspólne cechy obu modeli:

• Szeroka i jednorodna wiązka do oświetlenia bliskiego zasięgu.
• Mieszana wiązka (szeroka i skupiona), by widzieć blisko i daleko, i swobodnie się przemieszczać.
• Trzy poziomy oświetlenia białego: MAX BURN TIME (maksymalny czas świecenia), STANDARD (kompromis między moc światła/czasem świecenia), MAX POWER (maksymalna moc światła),
• Czerwone światło stałe, które nie zaburza nocnego widzenia, ani nie oślepia użytkownika lub innych osób oraz pulsujące, by zasygnalizować swoją obecność, zwłaszcza w sytuacjach ratunkowych.
• Wskaźnik naładowania baterii/akumulatora pokazuje poziom jego naładowania za każdym razem, gdy latarka jest włączana lub wyłączana.
• Ładowanie przez micro USB typ B (przy zasilaniu akumulatorem CORE).
• Fosforyzujący reflektor umożliwia odnalezienie latarki w ciemności.
• Funkcja LOCK (blokada) dla ochrony przed przypadkowym włączeniem latarki podczas transportu/przechowywania,
• Opaska ma symetryczną regulację dla łatwiejszego dopasowania. Można ją wymontować z latarki i wyprać,
• Pokrowiec transportowy SHELL LT umożliwia zmianę latarki czołowej w lampę.

 

Więcej informacji o nowych latarkach czołowych Petzl Tikka / Actik na stronach produktów:

Petzl Tikkina

TIKKINA

Petzl Tikka

TIKKA

Petzl Tikka Core

TIKKA CORE

Petzl Actik

ACTIK

Petzl Actik Core

ACTIK CORE

Petzl Shell LT

SHELL LT

Zapisz się
do newslettera

Podaj swój adres e-mail i bądź na bieżąco z najnowszymi wpisami.