Reactive Lighting


REACTIVE LIGHTING

Dzięki tej unikalnej technologii opracowanej przez Petzl latarka dostosowuje  automatycznie kształt wiązki światła i jej moc w zależności od potrzeb bez potrzeby ręcznej manipulacji przy latarce.  Czas świecenia jest zoptymalizowany, a manipulacje przy latarce zredukowane do minimum. Poza mocą – inteligencja! Dostępna w serii latarek PERFORMANCE.
 

 

 

 

Inteligentne oświetlenie

Technologia REACTIVE LIGHTING to rewolucja w latarkach czołowych. Dzięki czujnikowi światła czołówka dostosowuje błyskawicznie i automatycznie kształt wiązki światła i jej moc w zależności od sytuacji.

 

Oświetlenie nieabsorbujące rąk dla większej skuteczności i wygody

Latarki czołowe  REACTIVE LIGHTING są szczególnie dostosowane do intensywnych, wymagających sportów: nie trzeba już ręcznie zmieniać tryby światła. Użytkownik ma wolne ręce, a umysł skoncentrowany wyłącznie na swojej aktywności.

 

   
         

Oświetlenie bliskiego zasięgu

Gdy się patrzy na jakiś obiekt  bliska np sprawdza mapę, robi węzeł czy rozkłada namiot, to wiązka jest bardzo szeroka i ma niewielką moc. Oświetlenie zmienia się automatycznie w zależności od odległości od obiektu.

 

Oświetlenie do przemieszczania się

Gdy patrzy się przed siebie np podczas marszu czy biegu, to wiązka staje się szeroka i ma średnią moc - wystarczającą do zidentyfikowania przeszkód na drodze.

 

 

Oświetlenie dalekiego zasięgu

Gdy podnosi się głowę by spojrzeć na obiekt znajdujący się w dużej odległości, np stanowisko albo marker, ilość światła się znacznie zwiększa a wiązka zmienia kształt na skupiony.

 

Wydłużony czas świecenia

Technologia REACTIVE LIGHTING wydłuża czas świecenia dzięki optymalnemu wykorzystaniu akumulatora.  Ponieważ światło jest dostosowywane do potrzeb, zmniejszone zostaje niepotrzebne użycie mocnego oświetlenia, które szybko zużywa energię.