Uprzęże stabilizujące oraz chroniące przed upadkiem z wysokości


Te uprzęże chronią pracownika przed upadkiem z wysokości i umożliwiają mu stabilizację w pozycji roboczej, na przykład przy użyciu lonży GRILLON. Oprócz tego zostały specjalnie opracowane do przemieszczania się w pionie na szynie lub linie stalowej (wyłącznie uprzęże Petzl VOLT i VOLT WIND).

 

(włącz polskie napisy)

Łatwość i szybkość założenia

 

Koncepcja EASYFIT
Uprzęże VOLT zakłada się szybko dzięki kamizelce, która nadaje im kształt. Wyposażone są w klamry automatyczne FAST na pasie i taśmach udowych, które ułatwiają zakładanie uprzęży (nie trzeba podnosić nóg).

 

Optymalny komfort

 

Wygodna stabilizacja w pozycji roboczej
Szeroki, półsztywny pas zapewnia idealne podparcie lędźwiowe w sytuacjach stabilizacji w pozycji roboczej. Lekka i oddychająca konstrukcja zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.

Łatwość używania

 

Ergonomiczne wpięcie łączników MGO
Łączniki MGO lonży ABSORBICA mogą być wpięte do każdej szelki. Dzięki temu lonża nie przeszkadza użytkownikowi, a jednocześnie łączniki pozostają w zasięgu ręki. W razie upadku system umożliwia zadziałanie
absorbera oraz uwalnia łączniki MGO.

   
Ułatwiona kontrola uprzęży
Piersiowy i tylny punkt wpinania mają wskaźniki odpadnięcia: jeżeli po upadku pojawi się czerwona taśma, oznacza to, że uprząż należy wycofać z użytkowania.
   
Boczne, odchylane punkty wpinania
Boczne punkty wpinania można obrócić tak, by przylegały płasko do uprzęży, dla uniknięcia przypadkowego zahaczenia, gdy nie są używane.

 

Wybór uprzęży

 

Do interwencji na masztach i antenach
 
     Do pracy na wiatrakach
 
 
     
VOLT
VOLT LT
  VOLT WIND
VOLT WIND LT
Uprzęże VOLT i VOLT LT są wyposażone w szeroki pas oraz posiadają uchwyt sprzętowy z tyłu dla lepszej organizacji narzędzi do pracy.
 
  Uprzęże VOLT WIND i VOLT WIND LT posiadają zintegrowane zabezpieczenia z tyłu, które zmniejszają zużycie taśm podczas przemieszczania się w maszcie wiatraka.