Petzl Switch System

              Dopasowanie raków do każdych warunków i terenu

Dopasowanie raków do każdych warunków i terenuSWITCH SYSTEM zmienia sposób kupowania raków


Każde raki Petzl mają modułową konstrukcję - Petzl SWITCH SYSTEM - która pozwala na przekonfigurowanie dowolnej pary raków do różnych stylów wspinaczki. SWITCH SYSTEM oferuje wymienne mocowania  do każdego buta; kompatybilne przody raków do każdego terenu, stalowe lub aluminiowe tyły, różne pręty przednie, łączniki , pokrowce i części zamienne, które bezproblemowo ze sobą współpracują. Oznacza to możliwość dostosowania do każdego rodzaju wspinania, bez konieczności zakupu dodatkowej pary raków.

 

Każde mocowanie, wszystkie raki, wszystkie buty


Możliwości systemu dobrze widać na przykładzie topowego modelu raków Petzl DART. Dostarczane są w wersji automaty z przednim prętem FIL oraz tylnym mocowanie BACK LEVER, do butów z wycięciami z przodu i z tyłu. Do butów bez wycięć z przodu można użyć mocowanie FIL FLEX, do butów bez wycięć z tyłu przeznaczone są mocowania BACK FLEX.  Petzl oferuje nawet mocowania do butów o wąskich przodach FIL SMALL oraz do butów do telemarku FIL TELEMARK.  Używając odpowiedniego systemu mocowania i łączników, można dopasować każdy rak Petzl do każdych butów.

 

Przednie mocowania do każdego terenu

Raki DART maja modułowe przednie ostrza, które można dostosować do każdego do każdego terenu lodowego i mikstowego używając ich w konfiguracji mono lub bipoint. Niemniej pionowe przednie ostrza nie są najlepsze w każdej sytuacji w górach. Dlatego też można wybrać odpowiednią przednią część raków i wymienić na lepiej pasującą do warunków terenowych.  Jeżeli macie raki DART możecie kupić oddzielnie przody IRVIS, VASAK  lub SARKEN.  Jeżeli macie inną (współczesną) parę raków Petzl, możecie kupić przody do raków DART, by zmodernizować swoje raki do najnowszego modelu.

 

 

Tylne mocowania:  mocne i wytrzymałe albo lekkie

Każde raki Petzl mają tylną część ze stali, która jest kompatybilna ze wszystkimi przodami (z wyjątkiem raków LEOPARD).  Chcą skonfigurować sobie ultralekką i zwartą parę raków można połączyć przednią część raków DART i IRVIS z aluminiowymi tyłami przy pomocy zestawu KIT CORD-TEC,  używając linki Dyneemy.

Komponowanie swojego zestawu

Zamiast kupować oddzielne zestawy raków do różnych butów i różnego terenu wystarczy kupić jedna parę raków Petzl i modyfikować je w zależności od potrzeb.  Na przykład z zestawem  składającym się z raków DART, mocowań FIL FLEX i BACK FLEX, przodów IRVIS i albuminowych tyłów KIT CORD-TEC , będziecie gotowi na każdy teren, w każdych butach. Jeden rodzaj raków nie jest właściwym wyborem na każde wyjście w góry. Jedna para raków nigdy nie będzie uniwersalna dla wszystkich warunków terenowych, ale dzięki systemowi SWITCH odpowiedni wybór i konfiguracja jest w zasięgu kilku komponentów. 

 

 

 

Sprawdź ofertę raków i akcesoriów do raków Petzl