Petzl Hirundos i Aquila

                Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych uprzężach AQUILA i HIRUNDOS

Wszystko, co musisz wiedzieć o nowych uprzężach AQUILA i HIRUNDOS


Jeśli jesteś już fanem AQUILI i HIRUNDOSA, polubisz nowe i ulepszone wersje, które są teraz dostępne. A jeśli ich nie znasz, czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego te uprzęże są bestsellerami w swojej kategorii!

 


Jedna seria, dwie uprzęże: AQUILA to bardzo wygodna  uprząż do wspinaczki sportowej, tradycyjnej i alpinizmu. Krótko mówiąc, jest idealna dla wspinaczy, którzy szukają wygody i niskiej wagi! Uprząż HIRUNDOS jest przeznaczona dla wspinaczy sportowych , zarówno w skałki jak i na panel. Chociaż mają tę samą konstrukcję techniczną, każda uprząż została zaprojektowana tak, aby zaspokoić specyficzne potrzeby różnych wspinaczy.

 

Konstrukcja FUSEFRAME:  AQUILA i HIRUNDOS mają cienką, lekką konstrukcję, która nadaje im eleganckiego wyglądu. Uprzęże są elastyczne, lekkie i cienkie, aby zapewnić jak największą swobodę ruchów. Dodatkowo konstrukcja FUSEFRAME z termoformowanej pianki o zamkniętych komórkach i bezszwowy pas  sprawiają, że są one wyjątkowo wygodne podczas wiszenia.

Wytrzymałe i  trwałe punkty wiązania:  punkty wiązania uprzęży poddawane są dużym  obciążeniom i mogą z czasem ulec zużyciu przy intensywnym użytkowaniu. Dlatego w uprzężach  AQUILA i HIRUNDOS są wzmocnione polietylenem o wysokiej gęstości  (HMPE), co zapewnia lepszą odporność na zużycie spowodowane tarciem liny.

 


 

Wiele praktycznych uchwytów sprzętowych: obie uprzęże mają dwie półsztywne przednie uchwyty na sprzęt do mocowania ekspresów, kości lub przyrządów asekuracyjnych, a także dwa miękkie uchwyty z tyłu, by nie uwierały podczas noszenia plecaka oraz ułatwiały przesuwanie sprzętu do przodu. AQUILA ma duży uchwyt sprzętowy z tyłu do transportu większego sprzętu (duże kości, friendy lub specjalny sprzęt).

Tylna pętla na akcesoria: zarówno AQUILA, jak i HIRUNDOS posiadają tylną pętlę do akcesoriów typu worek na magnezję, buty, maillon rapide, lina do podciągania itd. Wytrzymała i łatwo dostępna pętla na akcesoria sprawdzi się w różnych sytuacjach.

 


Kompatybilne z uchwytem na śruby lodowe CARITOOL EVO, który doskonale służy  do organizowania sprzętu. Idealnie nadaje się do wspinaczki w lodzie lub do alpinizmu jako dodatkowy miejsce na szpej. Przymocowany do pasa uprzęży, umożliwia łatwy dostęp, przechowywanie i organizowanie sprzętu, takiego jak śruby lodowe, czekan lub młotek. Możliwe jest użycie wielu uchwytów CARITOOL EVO na pasie uprzęży.

 

Klamry DOUBLEBACK HD:  pas i taśmy udowe AQUILI są wyposażone w klamry DOUBLEBACK HD z kutego aluminium. Zapewniają one dobry uchwyt i płynne przesuwanie się taśmy, dla szybkiej i prostej regulacji. Idealne dopasowanie nigdy nie było prostsze!

 

 

 

Regulowane i odpinane tylne łączniki:  regulacja tylnych łączników jest konieczna dla prawidłowego ułożenia taśm udowych oraz komfortu w razie odpadnięcia  lub długiego wiszenia w uprzęży. Łatwo je odpiąć, co przydaje się, gdy pojawia się nagląca potrzeba i nie można zdjąć uprzęży…

 

 

Kompaktowe i lekkie: te uprzęże zostały zaprojektowane tak, aby były jak najlżejsze i i jak najbardziej kompaktowe; HIRUNDOS waży 310 gramów, a AQUILA 410 gramów (rozmiar M). Ich konstrukcja i konstrukcja zmniejszyły wagę do tego stopnia, że można zapomnieć, że w ogóle ma się uprząż. Konstrukcja FUSEFRAME zapewnia wygodę i kompaktowość, co jest dużym plusem, jeśli chodzi o oszczędność miejsca w plecaku, gdy wybierasz się na ściankę, w skałki, w góry.

 

Rozmiary i opcje kolorystyczne:  uprzęże AQUILA i HIRUNDOS są dostępne w czterech różnych rozmiarach, od XS do L dla HIRUNDOS i od S do XL dla AQUILA. Oba modele są dostępne w kolorze czarnym, a HIRUNDOS jest również dostępny w kolorze pomarańczowym, standardowym kolorze używanym w produktach Petzl z serii PERFORMANCE.