Nowości Petzl 2022

            Nowe produkty przemysłowe Petzl

Nowe produkty przemysłowe Petzl


W roku 2022 nowości są przeznaczone głównie dla ratowników: rodzina bloczków została powiększona o modele SPIN S1 i SPIN S1 OPEN, jak również REEVE będący połączeniem dwóch bloczków oraz płytki stanowiskowej, a także TWIN RELEASE - bloczek z blokadą przeznaczony do tworzenia układów do wyciągania 4:1. Trójkąty ewakuacyjne zostały również istotnie odświeżone. Dla arborystów mamy nową wersję taśmy stanowiskowej TREESBEE. Dla wszystkich, którzy w swojej pracy używają lin, dostępne będą osłony PROTEC, PROTEC PLUS i ROLLER COASTER.

 

 

SPIN S1  i SPIN S1 OPEN

Bloczki te można otworzyć , nawet gdy  są wpięte do stanowiska.  Zostały zaprojektowane w taki sposób, by maksymalnie uprościć zakładanie układów do wyciągania, tyrolek lub odciągów. Dzięki zmniejszonemu ciężarowi i rozmiarowi są szczególnie użyteczne w ratownictwie wysokościowym. Krętlik ułatwia operowanie bloczkiem pod obciążeniem: umożliwia jego orientację i bezpośrednie wpięcie karabinków, lin lub taśm.

Otwierany krętlik zapewnia bloczkowi kompatybilność z licznymi produktami (trójnóg, bloczek REEVE, plakietka stanowiskową PAW itd.) czyniąc zastosowane systemy bardziej zwartymi.

 

 

REEVE

 

Bloczek transportowy REEVE to połączenie dwóch bloczków i płytki stanowiskowej, przeznaczone do uproszczenia instalacji systemów ratunkowych na tyrolce. Jego zwarty kształt umożliwia zmniejszenie liczby użytych łączników i wysokości systemu. Dwie rolki o dużej średnicy, zamontowane na szczelnym łożysku kulkowym zapewniają bardzo dużą wydajność podczas przemieszczania się. Liczne otwory do wpinania, kompatybilne z linami, taśmami i karabinkami umożliwiają lepszą organizację.

TWIN RELEASE


Bloczek z blokadą TWIN RELEASE jest przeznaczony do tworzenia układów do wyciągania 4:1, do prac w ciasnych przestrzeniach i ratownictwa wysokościowego. Zwolnienie zapadki jest możliwe dzięki ergonomicznej rączce. Hamulec zintegrowany z okładką ruchomą oraz główna rolka z zapadkami, obracająca się w jedną stronę, zapewniają dodatkowe hamowanie i lepszą kontrolę opuszczania dużych ciężarów. Dwie rolki zapewniają znakomitą wydajność podczas wyciągania. Krętlik ułatwia operowanie bloczkiem pod obciążeniem: umożliwia jego orientację i bezpośrednie wpięcie karabinków, lin lub taśm.

 

DUFFEL czarny

DUFFEL 65 i 85  to wygodne i ergonomiczne worki transportowe o pojemności 65/ 85  litrów. Teraz dostępne również w kolorze czarnym. Plecy i szelki są pokryte wyściółką dla zapewnienia komfortu, gdy worek jest noszony jako plecak. Dzięki możliwości odczepienia szelek, worek może być transportowany na różne sposoby. Worek można szeroko otworzyć dla łatwego dostępu do sprzętu. Pod klapą znajdują się dwie kieszonki, w dużej bocznej kieszeni można umieścić kask lub buty. Wykonane jest z tkaniny TPU zapewniającej dużą wytrzymałość przy intensywnym użytkowaniu.

 

BUCKET


Proste, lekkie, mocne i trwałe worki  BUCKET są teraz dostępne w trzech rozmiarach 45, 30 i 15 litrów. Worek sztywny, który zachowuje swój kształt nawet jeśli jest pusty, dla łatwiejszego dostępu do środka. Posiada zewnętrzną kieszeń na przedmioty osobiste oraz strefę do oznaczeń, by szybko zidentyfikować zawartość worka. Konstrukcja z TPU o dużej wytrzymałość pozwala na regularne użytkowanie. Występuje w trzech kolorach: żółtym, czerwonym i czarnym.

BUCKET 15 pomieści 45 metrów liny o średnicy 11 mm
BUCKET 30 pomieści 110 metrów liny o średnicy 11 mm
BUCKET 45 pomieści  185 metrów liny 11 m

 

PROTEC i PROTEC PLUS


Osłona elastyczna PROTEC jest przeznaczona do ochrony zamocowanej liny przed tarciem podczas prac na wysokości lub ratownictwa. Łatwa do założenia, trwała, przeznaczona do regularnego używania. Osłona PROTEC jest uniwersalna, pasuje do lin przemysłowych o wszystkich średnicach, jak również do taśm stanowiskowych. 
Aramidowa osłona elastyczna PROTEC PLUS jest przeznaczona do ochrony zamocowanej liny przed tarciem w miejscach szczególnie szorstkich lub gorących, podczas prac na wysokości lub ratownictwa. Osłona PROTEC PLUS jest uniwersalna, łatwa do założenia, pasuje do lin przemysłowych o wszystkich średnicach, jak również do taśm stanowiskowych. 

 

ROLLER COASTER 


Dwustronna  prowadnica ROLLER COASTER zabezpiecza przesuwającą się linę przed przetarciem o szorstkie podłoże. Z każdej strony ma inny kształt, co umożliwia dostosowanie do powierzchni płaskiej lub do nierównej. Liczne otwory do wpinania pozwalają na wykorzystanie wielu typów mocowań. Możliwe jest połączenie ze sobą wielu modułów, by lepiej dostosować się do sytuacji terenowej.

 

TREESBEE 


Taśma stanowiskowa TREESBEE do arborystyki nie niszczy drzewa i ułatwia przesuwanie liny na wysokości stanowiska. Przeznaczona do lin z zakończeniami plecionymi (które przechodzą przez małe kolucho). Kolucha ze stali galwanizowanej zapewniają dużą trwałość. 

 

PITAGOR i THALES

Trójkąt ewakuacyjny PITAGOR jest przeznaczony do operacji ratunkowych i ewakuacji z kolejek linowych. Ergonomiczny kształt siedzenia i obecność szelek zwiększają wygodę podczas wiszenia, w porównaniu do klasycznego trójkąta ewakuacyjnego. Zakładanie na poszkodowanego jest ułatwione dzięki różnym kolorom dla pleców i siedzenia i systemowi zamykania. Płachta z TPU o dużej wytrzymałość pozwala na regularne użytkowanie. 


Pas zabezpieczający i wygodny trójkąt ewakuacyjny THALES jest przeznaczony do operacji ratunkowych, ewakuacji z kolejek linowych i ewakuacji helikopterem. Konfiguracja pasa pozwala na zabezpieczenie poszkodowanego w przypadku nagłej konieczności, a następnie jego ewakuację trójkątem. Przejście od konfiguracji pasa do konfiguracji trójkąta ewakuacyjnego jest bardzo szybkie, odbywa się przy pomocy trzech taśm samoprzyczepnych. Ergonomiczny kształt siedzenia i obecność szelek zwiększają wygodę podczas wiszenia, w porównaniu do klasycznego trójkąta ewakuacyjnego. Zakładanie na poszkodowanego jest ułatwione dzięki różnym kolorom dla pleców i siedzenia, jak również taśmom i systemowi zamykania. Płachta z TPU o dużej wytrzymałość pozwala na regularne użytkowanie.