Nowości Petzl 2021

             Nowe produkty przemysłowe Petzl

Nowe produkty przemysłowe Petzl


Przedstawiamy nowości sprzętowe przeznaczone do prac na wysokości na rok 2021.

Wśród nowych produktów Petzl znajdą się zaprojektowane od podstaw uprzęże Newton,  bloczki z krętlikiem SPLIN, taśma stanowiskowa dla arborystów EJECT, zawiesia stalowe WIRE STROP, płytki stanowiskowe PAW, lonże JANE, lina statyczna RAY, latarka czołowa DUO RL. Przewidywana dostepnośc: marzec-kwiecień 2021.

SPIN L1, SPIN L2 i SPIN L1D

 

Każdy z bloczków z rodziny SPIN charakteryzuje się możliwość otwarcia, nawet gdy jest wpięty do stanowiska.
Otwarcie (trzy ruchy) okładki ruchomej jest łatwe i szybkie, również w rękawiczkach. Czerwony wskaźnik bezpieczeństwo informuje o prawidłowym zamknięciu bloczka.  Rolka o dużej średnicy, zamontowana na szczelnym łożysku kulkowym, zapewnia bardzo dużą wydajność. Krętlik ułatwia operowanie bloczkiem pod obciążeniem: umożliwia jego orientację i bezpośrednie wpięcie karabinków, lin lub taśm.

 

Bloczek SPIN L1 (dostępny również w kolorze czarnym) przeznaczony jest do budowy układów do wyciągania lub odciągów. SPIN L2 ma dwie rolki umieszczone równolegle co umożliwia konstrukcję bardziej złożonych układów do wyciągania. Bloczek SPINL1D wyposażony jest w rolkę zapadkami, która obraca się tylko w jednym kierunku co zwiększa skuteczność podczas wyciągania oraz zapewnia dodatkowe tarcie przy opuszczaniu

NEWTON


Rodzina  uprzęży NEWTON została zaprojektowana od nowa. Dostępne są trzy warianty - NEWTON, NEWTON FAST i NEWTON EASYFI, każdy w wersji europejskiej oraz międzynarodowej.

Model EASYFIT oprócz dodatkowej tekstylnej wyściółki wyposażony jest w wygodne kieszenie, w których można umieścić różne przedmioty:  dokumenty, telefon lub inne drobiazgi.

 

WIRE STROP

 

WIRE STROP to zawiesie ze stali ocynkowanej. Umożliwia wiele konfiguracji przy zakładaniu: bezpośrednio na punkcie stanowiskowym lub wokół odpowiedniej konstrukcji. Dostępne w pięciu długościach.

 

JANE


Nowe lonże JANE, dostępne w wersji pojedynczej (JANE-I) oraz podwójnej (JANE-Y). Można z nich stworzyć spersonalizowane lonże do przemieszczania się lub do ochrony przed upadkiem z wysokości, stosując absorber energii i inne elementy wyposażenia.

EJECT

 

Taśma stanowiskowa EJECT pozwala na założenie liny roboczej, chroniąc drzewo, również w ciasnych konarach. Oferuje wiele możliwości instalacji na jednej lub dwóch gałęziach oraz posiada precyzyjną regulację długości. Wychodzenie po linie i przemieszczanie się po drzewie są zoptymalizowane dzięki bloczkowi o dużej wydajności zapewniającemu przesuwanie się liny na wysokości stanowiska.

 

System można łatwo odzyskać z ziemi dzięki dostarczonej pętli z kulką


PAW

 

Wielootworowa płytka stanowiskowa Występuje w trzech rozmiarach, umożliwia organizację miejsca pracy i tworzenie skomplikowanych stanowisk. Kształt otworów jest kompatybilny z linami lub taśmami - do bezpośredniego wpięcia. Wykonana z kutego aluminium, zapewnia znakomity stosunek wytrzymałość / niewielki ciężar.

 

DUFFEL

 

DUFFEL 65 i 85  to wygodne i ergonomiczne worki transportowe o pojemności 65/ 85  litrów. Plecy i szelki są pokryte wyściółką dla zapewnienia komfortu, gdy worek jest noszony jako plecak. Dzięki możliwości odczepienia szelek, worek może być transportowany na różne sposoby. Worek można szeroko otworzyć dla łatwego dostępu do sprzętu. Pod klapą znajdują się dwie kieszonki, w dużej bocznej kieszeni można umieścić kask lub buty. Szeroka, przeźroczysta strefa umożliwia łatwą identyfikację worka. Wykonany jest z tkaniny TPU zapewniającej dużą wytrzymałość przy intensywnym użytkowaniu.


RAY 11 mm


Lina statyczna RAY 11 mm jest przeznaczona do prac na wysokości i ratownictwa technicznego, wykonywanych na długich odcinkach, bez możliwości przepinania się. Lina ma niewielkie wydłużenie podczas obciążenia, co umożliwia zoptymalizowanie precyzji przemieszczania się i przyjmowania pozycji. Standardowa średnica ułatwia manipulacje. Technologia EverFlex zapewnia dużą giętkość i stałe parametry w czasie użytkowania. Lina jest dostępna w czterech kolorach i czterech długościach.


DUO RL


Nowa, ultramocna (3000 lumenów) latarka czołowa DUO RL, z wieloma wiązkami światła, akumulatorem, technologią REACTIVE LIGHTING®, bliskiego i dalekiego zasięgu. Wytrzymała, szczelna, pasująca do każdego rodzaju kasku.