Himalaya Base Camp

  Pierwszy w Polsce wiszący biwak! 25-26 08.2017

Pierwszy w Polsce wiszący biwak! 25-26 08.2017


Po raz pierwszy w Polsce pasjonaci sportów outdoorowych mają okazję poznać warunki panujące na górskich ekspedycjach i dowiedzieć się jak przeżyć w ekstremalnych okolicznościach.

Na uczestników czekają między innymi charakterystyczne namioty, wiszące na pionowej ścianie - platformy biwakowe. W naszym obozie znajdzie się również ogromne zaplecze profesjonalnego sprzętu, który używany jest podczas wypraw górskich.

Najbardziej wyjątkową częścią Himalaya Base Camp jest biwak w specjalnie przygotowanych platformach ścianowych typu portaledge. Ten specyficzny rodzaj namiotu używany jest przez profesjonalnych alpinistów, gdy na stromej ścianie nie znajdują miejsca na odpoczynek. Służy do biwakowania podczas długich dróg wspinaczkowych, gdzie jedyną opcją na ułożenie się do snu jest założenie wiszącego obozu. To ekstremalnie wspaniałe przeżycie!

Himalaya Base Camp to również możliwość pozyskania nowych umiejętności i wymiany doświadczeń.
Na terenie obozu odbędzie się szereg aktywności pomagających ocenić swoje aktualne możliwości i poznać siłę wspólnego działania. Będą to np. survival, wspinaczka, zjazdy na linach, poręczowanie i asekuracja. Przed uczestnikami wyzwania fizyczne i sprawdzian charakteru.

Uczestnicy obozu spędzą czas ze znakomitymi himalaistami oraz wspinaczami górskimi. Ambasadorami eventu zostali czołowi Polscy wspinacze min. Janusz Gołąb - polski alpinista i himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum. W tym roku w ramach projektu PHZ, Janusz wyruszy na zimową wyprawę na K2 !

Mamy przyjemość bycia sponsorem tego wydarzenia

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/314068562361500/?ref=br_rs