Dezynfekcja sprzętu Petzl

                    Zalecenia dotyczące dezynfekcji produktów Petzl

Zalecenia dotyczące dezynfekcji produktów Petzl


Chcąc wyczyścić ŚOI Petzl lub inny sprzęt, należy postępować zgodnie z informacjami  zawartymi w instrukcjach obsługi każdego produktu.
Przypominamy, że chemiczne środki czyszczące uszkadzają tworzywa sztuczne i tekstylia. Jedynymi przetestowanymi i zalecanymi środkami czyszczącymi są mydło i woda.

 


W przypadku COVID-19 metody dezynfekcji stosowane w szpitalach obejmują wysokie temperatury (> 150° C) lub niskie temperatury (<100° C) i użycie wybielacza. Nie możemy zastosować tych sposobów do środków ochrony indywidualnej Petzl.

Do tej pory żadna instytucja ds. zdrowia nie ogłosiła oficjalnego, niezawodnego sposobu dezynfekcji dla niskich temperatur (<100° C) bez użycia wybielacza.

Mając powyższe na uwadze, zalecamy następujące postępowanie:
1.  Przestrzegać 72-godzinnej kwarantanny
2.  Umyć produkty w wodzie z mydłem, w maksymalnej temperaturze 65 °C. (Uwaga: są to wyjątkowe okoliczności podczas epidemii  COVID-19. W normalnych warunkach zalecana temperatura mycia sprzętu wynosi 30° C, jak to wskazano w instrukcji obsługi ).

Sprzęt należy suszyć zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji obsługi.
Powyższa metoda znacznie zmniejsza ryzyko zakażenia, ale nie daje 100% gwarancji. Skonsultuj metody dezynfekcji w niskiej temperaturze z lokalnymi władzami.

UWAGA: Produkty czyszczące opracowane przez ECOLAB, stosowane zgodnie z instrukcją, są kompatybilne ze wszystkimi kaskami Petzl i mogą być używane. Nie wiemy jednak jaka jest ich skuteczność przeciw wirusowi COVID-19. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej ECOLAB. https://pl-pl.ecolab.com/