Bloczki Petzl SPIN

             Co należy wiedzieć o bloczkach SPIN

Co należy wiedzieć o bloczkach SPIN


Dla ratowników na całym świecie absolutnym priorytetem jest dysponowanie możliwie  jak najbardziej skutecznym sprzętem niezależnie od sytuacji, z którą przyjdzie im się zmierzyć.  Petzl w roku 2020 wypuścił na rynek MAESTRO, przyrząd zjazdowy ze zintegrowanym bloczkiem-blokadą, który jest dokładnie tego typu sprzętem. Rodzina bloczków SPIN uzupełnia tę ofertę, by zadania ratownictwa wysokościowego były jeszcze bardziej ułatwione. Odkryjcie w dziesięciu punktach dlaczego te bloczki staną się waszym najlepszym sojusznikiem.

 

1. Nowe bloczki SPIN  o dużej wydajności, z krętlikiem dostępne są w wersji pojedynczej lub podwójnej, umożliwiają optymalizację złożonych układów do wyciągania, tyrolek lub odciągów ładunków. Rodzina bloczków SPIN składa się z trzech modeli:  SPIN L1, SPIN L2, SPIN L1D.


2. Każdy z bloczków z rodziny SPIN charakteryzuje się możliwością otwarcia, nawet gdy jest wpięty do stanowiska. Otwarcie  (wymagające trzech ruchów)  okładki ruchomej jest łatwe i szybkie, również w rękawiczkach. Czerwony wskaźnik bezpieczeństwa informuje o prawidłowym zamknięciu bloczka. Specjalny kształt okładek chroni przesuwanie się liny.

3. Rolka o dużej średnicy, zamontowana na szczelnym łożysku kulkowym, zapewnia bardzo dużą wydajność 95% (93% dla bloczka SPIN L1D). Jest to znakomita metoda na zmniejszenie wysiłku potrzebnego  na przykład do wyciągania.


4. Bloczek SPINL1D wyposażony jest w rolkę zapadkami, która obraca się tylko w jednym kierunku, co zwiększa skuteczność podczas wyciągania oraz zapewnia dodatkowe tarcie przy opuszczaniu.


5. Bloczek SPINL1D umożliwia założenie odciągu dla ciężkiego ładunku, jako doskonałe uzupełnienie przyrządu zjazdowego MAESTRO (lub innego).

6. Każdy z bloczków SPIN ma krętlik, który pozwala na operowanie bloczkiem pod obciążeniem i ułatwia manewry.

7. Krętlik pozwala na wpięcie  do trzech karabinków oraz użycie lin i taśm do ułatwienia  niektórych skomplikowanych systemów lub operacji.

8. Wszystkie bloczki SPIN są kompatybilne z linami o średnicy od 7 do 13 mm zapewniając idealną wszechstronność.


9. Maksymalne obciążenie robocze bloczków SPIN to 8 kN, obciążenie niszczące to 36 kN.

10. Bloczki SPINL1 i SPINL2 dostępne są również w kolorze czarnym.

 


 

Sprawdź ofertę bloczków SPIN:

 

SPIN L1

SPIN L2

SPIN L1D