Bartosz Gorczyca w Team Petzl Polska

   Miło nam poinformować, że w 2018 r do Teamu Petzl Polska dołączy jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce – Bartosz Gorczyca.

Miło nam poinformować, że w 2018 r do Teamu Petzl Polska dołączy jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce – Bartosz Gorczyca.


Urodzony 2 września 1991r. Pochodzi z małej miejscowości Skołyszyn na Podkarpaciu. Pierwsze kroki w sporcie stawiał po ukończeniu gimnazjum. Treningi odbywał w okolicznym klubie ULKS Technik Trzcinica pod okiem trenera Tomasza Wojtasa, który dostrzegł jego talent podczas wojewódzkiej gimnazjady, gdzie Bartosz wygrał bieg na 1000m. Późniejsze ukierunkowanie na jego koronną dyscyplinę 3000m z przeszkodami pozwoliło mu zdobyć brązowy medal Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Los, a także jego dalsze wybory kierowały go na co raz dłuższe dystanse. Obecnie biegacz w drużynie Salco Garmin Team, a także od roku 2018 członek Teamu Petzl Polska

 


Samozwańczy biegacz górski, ultramaratończyk, a także trener. Reprezentant kadry narodowej w biegach górskich i multimedalista Mistrzostw Polski. Zwycięzca najważniejszych krajowych biegów górskich oraz ultra takich jak: Bieg Ultra Granią Tatr, Zimowy Ultramaraton Karkonoski, Bieg 7 Dolin, Łemkowyna Ultra Trail, Ultramaraton Bieszczadzki i wiele innych. Sukcesy odnosi także za granicą: zwycięzca Maratonu Marimurumendi w 2017 i Paklenica Trail International w 2016. W 2016 roku zajął też 14. miejsce w Mistrzostwach Świata w wysokogórskich biegach Skyrunning. Pasjonat turystyki górskiej i rowerowej, a także człowiek zakochany w Beskidzie-Niskim.

 

Z Bartoszem nasze drogi krzyżowały się kilkukrotnie na mecie biegu Łemkowyna Ultra Trail. Tam też niezależnie, czy stawał na najwyższym miejscu podium, czy zdarzało mu się zejść z biegu z powodu kontuzji – niezmiennie ujmował wielką skromnością i pogodnym uśmiechem.
Klucz do sukcesów Bartosza to przede wszystkim wielka pasja i radość, którą czerpie z samego biegania oraz oczywiście tytaniczna praca na treningach! (Choć podejrzewamy, że tajemniczym źródłem mocy, z którego czerpie energię do biegów jest jego ulubiony Beskid Niski ;) ).


Gdzie go spotkamy w 2018 roku?

07.04.2018 - Pierwsza Międzynarodowa Sztafeta Górska - Kudowa-Zdrój (Góry Stołowe), w sztafecie z kolegami z Salco Team - Robertem Faronem i Miłoszem Szcześniewskim

21.04.2018 - Mistrzostwa Polski na długim dystansie - Wielka Prehyba (Szczawnica) 24.06.2018 - Mistrzostwa Świata na długim dystansie - 2xŚnieżka (Karpacz)

13.07.2018 - G2Haundiak Goierri Trail 88km w ramach Ehunmilak Ultra Trail (Hiszpania) (Pu ubiegłorocznym zwycięstwie na Marimurumendi Maraton, w tym roku Bartosz zachowawczo wybrał dystans środkowy, by w 2019 przebiec dystans najdłuższy 168km i skompletować wszystkie 3 biegi w ramach tej imprezy)

08.09.2018 - Bieg 7 Dolin 100km (Krynica-Zdrój) Poza tym, spotkacie Bartosza na kilku treningach, które w tym roku zamierzamy wspólnie zorganizować.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu Anety Żukowskiej w Outdoor Magazyn #3/grudzień 2017:  "Traktuję to jako przywilej"

Kilka linków o Bartoszu:
outdoomagazyn.pl
poradnikbiegacza.pl
napieraj.pl

 

BARTOSZ, WITAMY W TEAMIE!