Petzl zaprasza na 17 Krakowski Festiwal Górski
Kolejna, 17 już edycja Krakowskiego Festiwalu Górskiego przed nami. Początek w czwartek, 5 grudnia w kinie Kijów, a później 3 bardzo intensywne dni w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Filmy, spotkania z gwiazdami wspinaczki, autorami książek górskich, Ratownikami Topr, liczne warsztaty i prelekcje, zawody, kiermasz sprzętu... Nie może Was tam zabraknąć.
Podobnie jak w ubiegłych latach Petzl jest złotym sponsorem festiwalu.
Zapraszamy na KFG, a w szczególności na:
Piątek 6 grudnia:
Warsztaty "Przygotowanie wyprawowe: wyprawy w góry wysokie" – część 3
"Planowanie górskiej wyprawy: strategie, podejmowanie decyzji, nauka na błędach i doświadczeniu swoim i innych" - Bogusław Kowalski
13:10 – 14:10 Sala S4B - bilet
"Omówienie wypadków tatrzańskich letnich, również własnego" - Bogusław Kowalski
16:00-17:00 Sala S4B – wstęp bezpłatny
Sobota 7 grudnia:
Warsztaty Petzl – "Intro szkolenia lodowcowego" - Maciej Ciesielski i Bogusław Kowalski
10:00 -11:15 . Sala nr 8, pawilon sportowy – wstęp bezpłatny
"W górach na ratunek. Jak na świecie organizowana jest pomoc dla turystów górskich? Jak zapewnić sobie Bezpieczny Powrót z wyprawy?" - Bogusław Kowalski (PZA), Hubert Sobczyński (iExpert)
11:20-11:50 Sala nr 8, pawilon sportowy – wstęp bezpłatny
"Co spakować do plecaka: na skitoury, wspinanie lub wyjście turystyczne w Tatry” - Maciej Ciesielski
18:30-20:00 Sala nr 8, pawilon sportowy – wstęp bezpłatny
Oprócz tego zachęcamy do udziału w prezentacji Topr
"Pracowite tygodnie TOPR sierpień – wrzesień 2019". Andrzej Górka (ratownik TOPR) oraz Jan Krzysztof (Naczelnik TOPR)
11:15-12:00 – Sala nr 7, pawilon sportowy – wstęp bezpłatny
oraz
"Podróż w nieznane. Kilka słów o eksploracji jaskiń i o tym jak zostać grotołazem" – Paweł Ramatowski (KW Kraków)
14:00:15:10 Sala nr 8, pawilon sportowy – wstęp bezpłatny