Współpracujemy z...

PIOTR DROŻDŻ
Redaktor naczelny magazynu GÓRY, Polska. Autor i redaktor książek górskich i wspinaczkowych. Dziennikarz , autor niezliczonych publikacji na tematy alpinistyczne w prasie krajowej i zagranicznej. Redaktor międzynarodowego serwisu internetowego: climbandmore.com
Wybitny fotograf outdooru i wspinaczki, którego zdjęcia publikowane są w wielu polskich i europejskich magazynach.  Jest członkiem jury wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów, m.in: OutDoor Industry Award, Arco Rock Legends, Scandinavian Outdoor Award, Outdoor Celebrity of the Year, King Of Dolomites . Wspinacz. Wspinaczkę górską i skałkową uprawia od 1995 r. Od 1999 r. jest instruktorem sportu we wspinaczce sportowej.  
Z Petzl/AMC współpracuje od lat dostarczając nam świetne zdjęcia sportowców z Teamu Petzl oraz jako członek jury  konkursów. Mimo ze Piotr jest niezwykle zapracowanym człowiekiem zawsze możemy liczyć na jego wiedzę, profesjonalizm i niezwykłą serdeczność

Piotr na FB
 

JAN WIERZEJSKI
Fotograf i producent filmowy. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, wydziału Architektury Wnętrz. Prowadzi niezależną działalność artystyczną od roku 2003. W latach 2003-2010 scenograf do filmów, telewizji, reklam, eventów i sesji zdjęciowych. Od 2007 roku mieszka w Zakopanym. Dziś Fotografuje oraz produkuje filmy dokumentalne, sportowe, reklamowe i wizerunkowe. Specjalizuje się w górach i zdjęciach w trudnych warunkach. Od lat wspina się, jeździ na nartach i biega. Dla Petzl dostarcza świetne materiały fotograficzne i filmowe z eventów górskch i biegowych, m.in. Dni Lawinowo Skiturowe, Himalaya Bace Camp itp., oraz z sesji ze sportowcami Teamu Petzl Polska.

www.janwierzejski.pl

Jan na FB

ADAM KOKOT
Fotograf przygodowy i outdoorowy, członek Phottix Pro Team. Z wykształcenia magister farmacji. Przygodę z fotografią rozpoczął w 2007 roku, publikując swoje pierwsze zdjęcia wspinaczkowe w „Magazynie Górskim” oraz w „Górach”. Od tamtej pory stale fotografuje wspinanie i wszystko, co z nim związane, oraz dyscypliny spod znaku extreme. Laureat i finalista wielu prestiżowych konkursów fotograficznych, m.in. RedBull Illume, Memorial Maria Luisa, WKF National Geographic, Grand Press Photo. Jego prace ukazały się w takich czasopismach, jak: „National Geographic Polska”, „Rangefinder” (USA), „The Times” (UK), „The Telegraph” (UK), „Better Photography” (Indie), „Foto”, „Góry”, „Magazyn Górski”, „Polityka”, „Tygodnik Powszechny”, „Tygodnik Podhalański”, „Raus” (Niemcy), „Climb” (UK), „Montana” (Czechy), „Horolezec” (Słowacja), „Bieganie”, „Risk” (Rosja), „Focus”, „Redbulletin”, „Climax”, „Escalada”. Redaktor działu foto w „Outdoor Magazynie” i „Triker Magazine”. Stale współpracuje z europejskimi magazynami outdoorowymi oraz portalami internetowymi o tematyce wspinaczkowej. Dla AMC i Petzl dostarczał zdjęcia z wypraw z Michałem Królem (Petzl Team) oraz z sesji product placement’owych dla marek Petzl i Direct Alpine.

www.adamkokot.pl

Adam na FB

BOGUSŁAW KOWALSKI
Alpinista, wspinał się w wielu górach świata, największe sukcesy osiągnął w górach Ameryki Południowej, gdzie w Andach i Patagonii wytyczył nowe, trudne technicznie drogi. Od dwudziestu lat szkoli adeptów wspinaczki jako Instruktor Polskiego Związku Alpinizmu. Pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji Szkolenia i Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa PZA. Współpracuje z redakcją „Taternika”, pisze felietony do magazynu „Góry”. Starszy inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy, specjalizuje się w pracach szczególnie niebezpiecznych ze szczególnym uwzględnieniem pracy na wysokości. Jest biegłym sądowym z zakresu wspinaczki i BHP wpisanym na listę biegłych w Sądzie Okręgowym w Toruniu. Od lat analizuje wypadki wspinaczkowe oraz dzieli się swoimi doświadczeniami podczas szkoleń i warsztatów. Od 2017 roku współpracuje z marką Petzl prowadząc warsztaty sprzętowe organizowane na najważniejszych wydarzeniach górskich: Krakowski Festiwal Górski i Festiwal Górski w Lądku Zdroju.

www.boguslawkowalski.com

Bogusław na FB

 

 


 


KLUB WYSOKOGÓRSKI KRAKÓW
Marka Petzl ma statut Głównego Sponsora Klubu Wysokogórskiego Kraków. Współdziałamy przy organizacji eventów takich jak: Trytool, Mroźne Ostrza, Memoriał Jana Strzeleckiego, Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego, oraz okazjonalnych warsztatach i wyprawach.

www.kw.krakow.pl

KW Kraków na FB

 


SZKOŁA GÓRSKA 5+
Marka Petzl jest Sponsorem Głównym Dni Lawinowo Skiturowych organizowanych przez Szkołę Górską 5+ w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, w Tatrach.

www.szkola-gorska.pl

Szkoła Górska 5+ na FB

 


KLUB SPELEO DĄBROWA GÓRNICZA
Marka Petzl wspiera SBG przy corocznych spotkaniach grotołazów „Speleokonfrontacje” w Poldesicach.

www.sdg.org.pl

Klub Speleo Dąbrowa Górnicza na FB

 


KLUB SPELEO BOBRY ŻAGAŃ
Marka Petzl wspiera Speleoklub Bobry Żagań przy Mistrzostwach Polski w Technikach Jaskiniowych.

www.bobry.zagan.pl

Klub Speleo Bobry Żagań na FB