O nas

  • Wyłączny przedstawiciel na rynku polskim firm: Petzl, Veriga, Mund, Krah, Raumer, Maillon Rapide, Crux.
  • Doświadczona i zmotywowana załoga.
  • Indywidualne podejście do każdego Klienta.
  • Rozbudowana sieć sprzedaży.
  • Działalność na wielu rynkach (sport, outdoor przemysł, telekomunikacja, energetyka, siły specjalne, policja, ratownictwo i wielu innych związanych z działaniami na wysokości).
  • Należymy do sieci Petzl Technical Institute.
  • Szkolenia z zakresu kontroli sprzętu ochrony indywidualnej.
  • Kontrola sprzętu ochrony indywidualnej – Uczestnictwo, współorganizacja wielu wydarzeń (Trytool, Wintercamp, MAS, Speloemistrzostwa, zawody ODTL, Łemkowyna Ultra Trail, Krakowski Festiwal Górski…)
  • Sponsoring (Petzl, AMC Team).
amc zdjecie 1
2000
+
produktów
30
lat
na rynku
1800
partnerów
handlowych
100
%
satysfakcji
klientów

Historia firmy

amc historia 1
Andrzej Ciszewski i Janusz Śmiałek

Najpierw były jaskinie. Wielka pasja, wyczyn i sukces w najgorszych warunkach polskiej rzeczywistości z przełomu lat 60-70-tych. Brak sprzętu, złe wyposażenie i w związku z tym podwyższone ryzyko. Sprzęt był już wtedy na zachodzie, ale równie nieosiągalny jak dewizy do jego nabycia. Ciężkie czasy smutnej polskiej rzeczywistości, kiedy żelazna Kurtyna przesłaniała skutecznie normalne życie.Pierwszy kontakt z profesjonalnym sprzętem alpinistycznym mieli polscy wspinacze na wyprawach zagranicznych. Do grotołazów dotarł we Francji wraz z sukcesami w tamtejszych rekordowych jaskiniach. Każdy grotołaz, znający choć trochę historię, słyszał o Gouffre Berger, Pierre Saint Martin, jak również o Januszu Śmiałku, zdobywcy i kierowniku polskich wypraw do tych najgłębszych (wówczas) jaskiń świata. Tam i wtedy dokonała się pierwsza konfrontacja z francuskim wiodącym stylem w dziedzinie pokonywania głębokich jaskiń i w produkcji sprzętu. Janusz Śmiałek, późniejszy współzałożyciel firmy, przywiózł do Polski wzory i pomysły oraz zapoczątkował przełom w zakresie sprzętu i technik jaskiniowych i ratowniczych. Także w tamtych latach nawiązała się przyjaźń między Januszem Śmiałkiem i wielkim grotołazem francuskim Fernandem Petzlem, której zawdzięczamy zapewne sympatyczny stosunek Fernanda do Polaków.

amc historia 1 1
Krystyna Śmiałek

Tu kończy się krótka opowieść o jaskiniach i zaczyna historia naszej firmy.
Są lata 80 – te. Polski alpinizm i speleologia święcą spektakularne sukcesy, sprzęt też już jest, ale zdobywany poprzez kontakty prywatne i nabywany na wyprawach zagranicznych. W kraju rynek nadal świeci pustką. Działalność jaskiniowa zbliża Janusza Śmiałka z Andrzejem Ciszewskim. Andrzej jako czołowy przedstawiciel młodszego pokolenia przejął kreowanie polskich sukcesóww zagranicznych jaskiniach (największe osiągnięcie współczesnej sportowej eksploracji – polski rekord w jaskini Lamprechtsoften w Austrii). Od słowa do czynu partnerzy jaskiniowi stają się wspólnikami powstałej 4.01.93r firmy : PHP AMC s.c., przedstawicielstwa francuskiej firmy PETZL. Nieco później, dzięki rekomendacji Ferdynanda Petzla, uzyskują przedstawicielstwo firm BEAL i Charlet Moser.Czasy są nadal ciężkie, firma rozwija się pomału. Magazyn w mieszkaniu i w garażu Janusza, męczące wyjazdy prywatnym samochodem do Francji po każdą kolejną dostawę. Ślęczenie nad komputerem, stosy tłumaczeń wszystkich instrukcji, katalogów… Stopniowo zmieniają się czasy i układy. Jest najpierw kąt przy drugiej firmie Andrzeja, potem już własne biuro i magazyn.Nadchodzi pora na zbieranie owoców trudów i poświęceń. Niespodziewanie, w najlepszym okresie, tragiczny górski wypadek zabiera Janusza Śmiałka. Nigdy nie pogodzimy się z tą stratą …

Od 1997 roku współnikiem Andrzeja jest żona Janusza, Krystyna, jaskiniowa towarzyszka sukcesów na jego pierwszych wyprawach. Dziś mamy w firmie kompetentnych specjalistów. Każdy z pracowników, w ramach hobby, zajmuje się wspinaczką górską, skałkową albo na sztucznych ściankach. Jaskinie nadal są na pierwszym miejscu, ale i inne sporty również: kanioning, via ferraty, bieganie. Wszystkie nowości testujemy we własnym zakresie. Zawsze też można uzyskać informacje dotyczące użycia sprzętu, technik alpinistycznych, jaskiniowych, ratowniczych albo związanych z pracą na wysokości.

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem na rynku polskim firm

Group 574
Group 575
Group 576
Group 577
Group 578
Group 579
Group 580

Team Petzl PL

Petzl to nie tylko sprzęt, technika, innowacje… to przede wszystkim ludzie, którzy tego sprzętu używają.Mamy przyjemność współpracować ze znakomitymi sportowcami i doświadczonymi użytkownikami, którzy reprezentują różne dyscypliny.

logo
Należymy do Petzl Technical Institutes 
Globalnej sieć ekspertów, którychzadaniem jest odpowiedź na pytania techniczne, prośby, problemy lub potrzeby naszych klientów na poziomie międzynarodowym. To wszystko w efektywny sposób, dostosowany do potrzeb klienta.
  • Czym jest Petzl Technical Institute?

    Instytuty Techniczne Petzl (PTI)są technicznym punktem odniesienia dla każdego kraj, reprezentując Petzl i udostępniając informacje techniczne, a także zapewniając moduły szkoleniowe i odpowiedzi na pytania klientów w ich regionie.Obecnie istnieje ponad dwadzieścia Instytutów Technicznych Petzl tworzących rosnącą globalną sieć. Od września 2021 PHU AMC sp.j. dołączyło do grona Petzl Technical Institute.Każdy Instytut Techniczny Petzl pracuje nad stworzeniem sieci lokalnych partnerów – Partnerów Technicznych Petzl (PTP) – którzy są w bezpośrednim kontakcie ze swoimi klientami, instruktorami i ekspertami.

  • Kim jest Partner Techniczny Petzl?

    PTP jest uznawany za cenionego partnera, a także indywidualną i bezpośrednią inwestycję w firmę. PTP mogą być zatwierdzeni do nauczania treści Petzl, otrzymywać wsparcie w zakresie sprzętu i zasobów marketingowych, mieć priorytetowy dostęp do szkoleń i referencji klientów, a także mieć bezpośredni dostęp do zasobów technicznych Petzl. W ramach takiej współpracy Petzl się dzieli swoimi  informacjami,  produktami, czasem  i zasobami, by zapewnić obopólny sukces i trwałą współpracę.Jeśli chcesz dołączyć do sieci Partnerów Technicznych Petzl, skontaktuj się z Instytutem Technicznym Petzl ,aby omówić cele i oczekiwania oraz wyrazić formalne zainteresowanie programem.

  • Kto może stać się  Partnerem Technicznym Petzl?
    • Ośrodki szkoleniowe.
    • Instytucje publiczne lub prywatne (sportowe lub przemysłowe)
  • Partner Techniczny Petzl w Polsce

    Partnerami technicznymi Petzl w Polsce są:

Wyszukaj na stronie