Przesuwne przyrządy autoasekuracyjne Petzl

Przesuwne przyrządy autoasekuracyjne są zakładane na linę asekuracyjną: blokują się w razie nagłego obciążenia lub gwałtownego przyśpieszenia. W ofercie znajdują się dwa modele służące do:
• ochrony przed upadkami
Przesuwny przyrząd autoasekuracyjny ASAP może być (lub nie) połączony z absorberem energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXE
• ochrony przed upadkiem z wysokości, z funkcją blokady
Przesuwny przyrząd autoasekuracyjny ASAP z funkcją blokady, używany z absorberem energii ASAP’SORBER lub ASAP’SORBER AXESS.

Przyrządy ASAP i ASAP LOCK Petzl

Wpina się je do liny asekuracyjnej i do przeciwupadkowego punktu wpinania uprzęży. Podążają za użytkownikiem, w razie upadku lub gwałtownego przyśpieszenia blokują się, zatrzymując upadek.

Skuteczne blokowanie
W przypadku nagłego obciążenia związanego z upadkiem, poślizgnięciem, niekontrolowanym zjazdem, przesuwne przyrządy autoasekuracyjne ASAP LOCK i ASAP blokują się, zatrzymując upadek pracownika, nawet jeśli zostaną złapane rękoma.
Skuteczność w każdej konfiguracji
Przesuwne przyrządy autoasekuracyjne działają na linie pionowej lub ukośnej, by dostosować się do każdej konfiguracji spotykanej na budowie.
Szybkie wpinanie
rzyrządy autoasekuracyjne wpina się łatwo i szybko w dowolnym miejscu liny.
Brak działania ze strony użytkownika
Przesuwne przyrządy autoasekuracyjne ASAP i ASAP LOCK automatycznie przemieszczają się za użytkownikiem. Dzięki temu pracownik może pełną uwagę poświęcić swojemu zadaniu.
Kompatybilne ze wszystkimi absorberami energii Petzl
Przesuwne przyrządy autoasekuracyjne są kompatybilne ze wszystkimi absorberami z grupy produktowej: ASAP’SORBER (20 i 40 cm) oraz ASAP’SORBER AXESS.

Przesuwny przyrząd autoasekuracyjny samoczynnie blokuje się podczas upadku, poślizgnięcia, niekontrolowanego upadkuAbsorbery energii zmniejszają siłę uderzenia działającą na użytkownika w razie upadku.Lina z zakończeniem zszywanym i zintegrowany z nią rozpraszacz energii zapewnia zgodność przyrządom ASAP lub ASAP LOCK z wymaganiami normy europejskiej EN353-2

ASAP

ASAP

Przesuwny przyrząd autoasekuracyjny

cena: 785 zł  

ASAP LOCK

ASAP LOCK

Przesuwny przyrząd autoasekuracyjny z funkcją blokady

cena: 1039 zł  

ASAP’SORBER

ASAP’SORBER

Absorber energii do przyrządu ASAP lub ASAP LOCK

cena: 139 zł  

ASAP’SORBER AXES

ASAP’SORBER AXES

Absorber energii do przyrządu ASAP lub ASAP LOCK

cena: 189 zł  

ASAP’AXIS 11 mm

ASAP’AXIS 11 mm

Lina półstatyczna z zakończeniem zszywanym i rozpraszaczem energii do ASAP lub ASAP LOCK

cena: 305 zł