Latarki czołowe Petzl

Od ponad 50 lat Petzl jest specjalistą od latarek czołowych. Petzl tworzy i rozwija sprzęt, który zapewnia profesjonalistom maksimum swobody i skuteczności w ciemnościach. Latarki czołowe Petzl zostały opracowane w taki sposób, by zagwarantować każdemu użytkownikowi wygodę i niezawodność, niezależnie od warunków i rodzaju wykonywanych prac: konserwacji, przemieszczania się, inspekcji z odległości, odczytowi informacji, działaniom ratunkowym itd. Latarki czołowe Petzl odpowiadają różnorodnym wymaganiom: od najprostszych zastosowań do środowisk pracy najbardziej wymagających pod względem oświetlenia. Poszczególne modele różnią się siłą światła, czasem świecenia, stopniem wodoodporności, możliwością użycia w strefie zagrożenie wybuchem ATEX, ciężarem, wielkością i zastosowanymi technologiami…

Technologie w oświetleniu przemysłowym Petzl:

REACTIVE LIGHTING: jest to technologia opracowana wyłącznie przez Petzl, zapewniająca odpowiednie oświetlenie we właściwym momencie, bez ręcznych manipulacji. Czas świecenia jest zoptymalizowany, a użytkownik może zaangażować się w swoje działanie bez obaw o autonomię. Technologia REACTIVE LIGHTING zapewnia: - inteligentne oświetlenie, oświetlenie nie absorbujące rąk, dla większego komfortu i skuteczności, wydłużony czas świecenia. Dostępna w latarce czołowej SWIFT RL PRO.

FACE2FACE: po włączeniu funkcji FACE2FACE uruchamia się czujnik wykrywający inne latarki czołowe DUO w promieniu 8 metrów, automatycznie zmniejszając jasność, jeżeli latarki są skierowane ku sobie. Oświetlenie wraca do poprzedniego poziomu, gdy inna latarka przestaje być w jej zasięgu. Dostępne w latarkach czołowych Petzl DUO S, DUO Z1 i DUO Z2.

HYBRID CONCEPT: konstrukcja HYBRID CONCEPT umożliwia użycie w latarkach czołowych Petzl zarówno akumulatora CORE jak i 3 baterii AAA, bez konieczności stosowania przejściówki. - Akumulator CORE do częstego używania to rozwiązanie ekonomiczne. - Baterie AAA/LR03 dla użycia okazjonalnego. Zapewniają bardzo długi czas świecenia. Dostępne w latarkach TACTIKKA CORE, TACTIKKA +RGB, TACTIKKA +, TACTIKKA i TACTIKKA ADAPT.

STANDARD LIGHTING: moc światła zmniejsza się w miarę rozładowywania baterii. Jest to najczęściej spotykana technologia w latarkach.

CONSTANT LIGHTING: moc światła pozostaje stała w miarę rozładowywania baterii. Gdy baterie są prawie zupełnie rozładowane, latarka przełącza się automatycznie na tryb rezerwowy o niewielkiej jasności, by przedłużyć czas świecenia.

Jakość Petzl

Wybór latarek czołowych Petzl to wybór narzędzi, które zostały opracowane w taki sposób, by były odporne na najtrudniejsze warunki użytkowania i zapewniały maksimum niezawodności:

Jakość optyki zapewnia optymalny komfort wizualny 
Latarki czołowe Petzl zapewniają użytkownikowi maksymalny komfort wizualny: oświetlenie jest równomierne, nie ma punktu świetlnego w jego środku, plamek ani stref cienia. Każda partia diod jest testowana, a następnie wybierana w zależności od jednorodności barwy, niewielkiego poboru prądu i strumienia świetlnego. Przed sprzedażą każda latarka Petzl jest sprawdzana indywidualnie. Badanie obejmuje między innymi test pomiarów parametrów oświetlenia oraz jednorodności wiązki, wykonywany kamerą cyfrową. 

Test indywidualny każdej latarki
Każdy model musi przejść przez szczególnie wymagające testy: - testy wytrzymałościowe: na upadki, uderzenia, zgniatanie (również w niskich temperaturach), - testy niezawodności (wytrzymałość mechaniczna), - test i indywidualną kontrolę przy wyjściu z linii produkcyjnej (finalna kontrola jakości), - test szczelności. 

Ryzyko fotobiologiczne
Petzl, w instrukcjach obsługi, zamieszcza informacje o zagrożeniach oświetlenia diodowego dla wzroku. Opiera się na wytycznych normy IEC 62778 i EN 62471:2008 Bezpieczeństwo fotobiologiczne lamp oraz systemów lampowych. Ww. norma dzieli latarki w zależności od grupy ryzyka. 
Grupy ryzyka są następujące:
- Grupa o ryzyku 0: - brak ryzyka.
- Grupa o ryzyku 1: - niewielkie ryzyko. Produkt nie stanowi ryzyka w granicach normalnych warunków użytkowania
- Grupa o ryzyku 2: - ryzyko umiarkowane. Odruch odwrócenia wzroku od latarki wystarczy do ograniczenia ryzyka.

Latarki czołowe z serii PIXA zostały opracowane na potrzeby profesjonalistów, pracujących codziennie w ciemnościach. Zapewniają oświetlenie nie absorbujące rąk, co umożliwia wygodną i efektywną pracę. Najważniejszymi zaletami tych latarek są: wytrzymałość, niezawodność, łatwość używania, wszechstronne zastosowanie.Ultrakompatkowe latarki czołowe Petzl są przeznaczone do okazjonalnego użycia.Latarki czołowe do intensywnego używania i maksymalnej mocy światła. Wyposażone w funkcję FACE2FACE chroniącą przed oślepianiem.
 PIXA 1

PIXA 1

Latarka czołowa przeznaczona do strefy ATEX 2/22, dostosowana do bliskiego oświetlenia. 60 lumenów

cena: 185 zł  

PIXA 2

PIXA 2

Latarka czołowa przeznaczona do strefy ATEX 2/22, dostosowana do bliskiego oświetlenia i przemieszczania się. 80 lumenów

cena: 265 zł  

PIXA 3

PIXA 3

Latarka czołowa przeznaczona do strefy ATEX 2/22, dostosowana do oświetlenia bliskiego, dalekiego i przemieszczania się. 100 lumenów .

cena: 359 zł  

PIXA 3R

PIXA 3R

Latarka czołowa z akumulatorem, do strefy ATEX 2/22, dostosowana do oświetlenia bliskiego, dalekiego i przemieszczania się. 90 lumenów

cena: 519 zł  

PIXA Z1

PIXA Z1

Latarka czołowa przeznaczona do strefy ATEX 1/21, do oświetlenia bliskiego, dalekiego i przemieszczania się. 100 lumenów

cena: 615 zł  

SWIFT RL PRO

SWIFT RL PRO

Ultramocna latarka czołowa z technologią REACTIVE LIGHTING. 900 lumenów

cena: 615 zł  

TACTIKKA

TACTIKKA

Latarka czołowa. Światło białe lub czerwone. 300 lumenów

cena: 155 zł  

TACTIKKA +

TACTIKKA +

Latarka czołowa. Światło białe lub czerwone. 350 lumenów

cena: 205 zł  

TACTIKKA +RGB

TACTIKKA +RGB

Latarka czołowa. 4 kolory światła. 350 lumenów

cena: 255 zł  

TACTIKKA CORE

TACTIKKA CORE

Latarka czołowa z akumulatorem. Światło białe lub czerwone. 450 lumenów

cena: 335 zł  

TACTIKKA ADAPT

TACTIKKA ADAPT

Latarka czołowa bez opaski, z mocowaniami na kask. 300 lumenów

cena: 155 zł  

e+LITE

e+LITE

Oświetlenie zapasowe. 40 lumenów

cena: 125 zł  

DUO RL nowość

DUO RL

Ultramocna latarka czołowa z akumulatorem i technologią REACTIVE LIGHTING®. 2800 lumenów 

cena: 3825 zł  

DUO Z1

DUO Z1

Mocna latarka czołowa z akumulatorem i funkcją chroniącą przed oślepianiem FACE2FACE. ATEX strefa 1/21. 360 lumenów

cena: 1685 zł  

DUO Z2

DUO Z2

Mocna latarka czołowa zasilana bateriami. Z funkcją FACE2FACE chroniącą przed oślepianiem, ATEX strefa 2/22. 430 lumenów

cena: 919 zł  

DUO S

DUO S

Ultramocna latarka czołowa z wieloma wiązkami światła, akumulatorem i funkcją chroniącą przed oślepianiem FACE2FACE. 1100 lumenów

cena: 1685 zł  

ACCU 2

ACCU 2

Akumulator do latarki czołowej DUO S

cena: 449 zł  

AKUMULATOR DO PIXA 3R

AKUMULATOR DO PIXA 3R

Akumulator do latarki czołowej PIXA 3R

cena: 215 zł  

CORE

CORE

Akumulator do latarek czołowych HYBRID Petzl

cena: 149 zł  

ACCU SWIFT RL PRO

ACCU SWIFT RL PRO

Akumulator do latarki czołowej SWIFT RL PRO

cena: 255 zł  

POCHE PIXA i SWIFT RL PRO

POCHE PIXA i SWIFT RL PRO

Pokrowiec transportowy na latarkę PIXA i SWIFT RL PRO

cena: 85 zł  

ACCU 2 DUO Z1

ACCU 2 DUO Z1

Akumulator do latarki czołowej DUO Z1

cena: 449 zł  

PRO ADAPT

PRO ADAPT

Płytki umożliwiające zamocowanie latarki czołowej DUO na kasku każdego rodzaju

cena: 129 zł  

RUBBER

RUBBER

Kauczukowa opaska do latarki PIXA, do wszystkich kasków

cena: 59 zł  

OPASKA PIXA

OPASKA PIXA

Wymienna opaska do latarek PIXA

cena: 45 zł  

PIXADAPT

PIXADAPT

Zestaw mocujący latarki Pixa do kasku każdego rodzaju

cena: 59 zł  

FIXATION TACTIKKA

FIXATION TACTIKKA

Zestaw do mocowania latarki czołowej typu TACTIKKA do kasku STRATO lub VERTEX

cena: 35 zł  

ŁADOWARKA

ŁADOWARKA

Szybka ładowarka do akumulatorów ACCU 2 i ACCU 4 ULTRA

cena: 199 zł